Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nationale-Nederlanden planuje połączyć się z MetLife'em 2 stycznia 2023 r. Po fuzji spółką pokieruje dotychczasowy zarząd NN

Zgodnie z ogłoszonym planem połączenia spółką przejmującą będzie MetLife, ale po fuzji firma będzie działać pod nazwą Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden opublikowało plan połączenia swojej spółki życiowej z MetLife’em. Do fuzji ma dojść 2 stycznia 2023 r. Prezesem podmiotu powstałego po połączeniu będzie, pod warunkiem uzyskania zgody od KNF, Paweł Kacprzyk, czyli dotychczasowy szef Nationale-Nederlanden.

Przeczytajcie także: Fuzja Allianza i Avivy zaplanowana na 1 lipca

Nationale-Nederlanden ogłosiło zakup polskiego i greckiego biznesu MetLife’u w lipcu zeszłego roku. Wartość transakcji, dającej NN pozycję lidera w Grecji i umacniającej Holendrów na trzecim miejscu w polskiej życiówce, szacowano na ponad 580 mln euro. W kwietniu tego roku zgodę na nabycie polskich aktywów amerykańskiego ubezpieczyciela wyraziła KNF.

Co ciekawe, zgodnie z ogłoszonym planem połączenia spółką przejmującą będzie MetLife, który jest właśnie w trakcie zmiany nazwy firmy na NNLife. Przejmie on cały majątek Nationale-Nederlanden TUnŻ i wstąpi w jego wszystkie prawa i obowiązki, a dotychczasowa spółka o nazwie Nationale-Nederlanden przestanie istnieć. Jednocześnie od dnia połączenia spółka przejmująca będzie prowadzić działalność pod firmą Nationale-Nederlanden TUnŻ.

Do fuzji dojdzie z dniem wpisania połączenia przez sąd rejestrowy. Dla celów sprawozdawczych oraz bilansowych przyjęto, że połączenie nastąpi 2 stycznia 2023 r. Warunkiem jest uzyskanie wszystkich wymaganych zezwoleń nadzorczych.

Przeczytajcie także: Beesafe szykuje nowe produkty i planuje pojawić się w e-commerce

W komunikacie podano również skład zarządu, który pokieruje nowym Nationale-Nederlanden. Jest on tożsamy z obecnym zarządem NN, w którym zasiadają: Paweł Kacprzyk, Anita Bogusz, Edyta Fundowicz, Jacek Koronkiewicz, Liwia Kwiecień, Magdalena Macko-Gizińska i Andrzej Miron. Oznacza to, że w zarządzie zabraknie miejsca dla osób do tej pory związanych z MetLife’em: Magdaleny Brzozowskiej-Tomczyk (członkini zarządu ds. sprzedaży, w MetLife od 2014 r.), Justyny Dymek (członkini zarządu ds. finansów, w MetLife od 2007 r.), Agaty Lem-Kulig (członkini zarządu ds. operacji, w MetLife od 1996 r.). Dotychczasowa prezes ubezpieczyciela, Monika Spadło-Kolano, od maja zarządza MetLife Węgry.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies