Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już w tym tygodniu Santander Aviva zmieni się w Santander Allianz. Fuzja głównych spółek Allianza i Avivy zaplanowana na 1 lipca

KNF wydała w piątek zgody wymagane do połączenia spółek Avivy i Allianza

Od 21 maja spółki joint venture Santander Aviva będą funkcjonowały pod nową nazwą: Santander Allianz, kontynuując przy tym działalność w dotychczasowej formie. Zmiana nazwy jest skutkiem przejęcia polskiego biznesu Avivy przez Allianz, ogłoszonego w marcu zeszłego roku. Wspomniane spółki to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe i życiowe, których obecnymi akcjonariuszami są grupa Allianz oraz Santander Bank Polska.

Przeczytajcie także: Jolanta Karny ustępuje ze stanowiska prezeski Avivy

Natomiast dopiero od 2 lipca pod nową marką mają zacząć funkcjonować również główne spółki Avivy: towarzystwo ubezpieczeń na życie, towarzystwo ubezpieczeń ogólnych oraz TFI. Te czeka bowiem fuzja prawna z ich odpowiednikami w grupie Allianz, co zaplanowano na 1 lipca. Finalnym warunkiem połączenia jest uzyskanie wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego.

Przeczytajcie także: Niepewne losy Porówneo po fuzji Allianza z Avivą

W miniony piątek firmy uzyskały zgody na integrację od Komisji Nadzoru Finansowego, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Allianz zapewnia, że zbliżające się przekształcenia nie oznaczają zmian dla klientów, pośredników i partnerów biznesowych, a pracownicy kontynuują zatrudnienie w spółkach przejmujących. Zawarte umowy ubezpieczenia oraz inne umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Klienci nie muszą podejmować żadnych działań. Zawieranie i odnawianie umów, jak również likwidacja szkód, odbywa się jak do tej pory. Klientów obsługują ci sami agenci ubezpieczeniowi i inni pośrednicy. Współpraca z bankami, brokerami, multiagencjami i innymi partnerami pozostaje bez zmian.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies