Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już w tym tygodniu Santander Aviva zmieni się w Santander Allianz. Fuzja głównych spółek Allianza i Avivy zaplanowana na 1 lipca

KNF wydała w piątek zgody wymagane do połączenia spółek Avivy i Allianza

Od 21 maja spółki joint venture Santander Aviva będą funkcjonowały pod nową nazwą: Santander Allianz, kontynuując przy tym działalność w dotychczasowej formie. Zmiana nazwy jest skutkiem przejęcia polskiego biznesu Avivy przez Allianz, ogłoszonego w marcu zeszłego roku. Wspomniane spółki to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe i życiowe, których obecnymi akcjonariuszami są grupa Allianz oraz Santander Bank Polska.

Przeczytajcie także: Jolanta Karny ustępuje ze stanowiska prezeski Avivy

Natomiast dopiero od 2 lipca pod nową marką mają zacząć funkcjonować również główne spółki Avivy: towarzystwo ubezpieczeń na życie, towarzystwo ubezpieczeń ogólnych oraz TFI. Te czeka bowiem fuzja prawna z ich odpowiednikami w grupie Allianz, co zaplanowano na 1 lipca. Finalnym warunkiem połączenia jest uzyskanie wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego.

Przeczytajcie także: Niepewne losy Porówneo po fuzji Allianza z Avivą

W miniony piątek firmy uzyskały zgody na integrację od Komisji Nadzoru Finansowego, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Allianz zapewnia, że zbliżające się przekształcenia nie oznaczają zmian dla klientów, pośredników i partnerów biznesowych, a pracownicy kontynuują zatrudnienie w spółkach przejmujących. Zawarte umowy ubezpieczenia oraz inne umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Klienci nie muszą podejmować żadnych działań. Zawieranie i odnawianie umów, jak również likwidacja szkód, odbywa się jak do tej pory. Klientów obsługują ci sami agenci ubezpieczeniowi i inni pośrednicy. Współpraca z bankami, brokerami, multiagencjami i innymi partnerami pozostaje bez zmian.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies