Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europa Ubezpieczenia może przejąć udziały w Millennium Financial Services. Jest zgoda UOKiK

Wartość transakcji to ok. 500 mln zł. Towarzyszy jej umowa na 10-letnią współpracę między ubezpieczycielem a bankiem

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Europę Ubezpieczenia udziałów w spółce Millennium Financial Services – przekazał Bank Millennium w komunikacie opublikowanym przez PAP. O tym, że taka akwizycja jest planowana, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w połowie lutego.

Przeczytajcie także: PKO zamyka porównywarkę polis w iPKO i IKO

Zgoda UOKiK-u umożliwia utworzenie wspólnego przedsiębiorcy Millennium Financial Services przez Bank Millennium, Towarzystwo Ubezpieczeń Europa oraz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa. Stanie się to poprzez nabycie przez spółki ubezpieczeniowe Europy 80 proc. udziałów w spółce dystrybucyjnej banku. Wartość tej transakcji to ok. 500 mln zł.

Rolą podmiotu będzie tworzenie nowych rozwiązań dla klientów, a także w obsłudze już zawartych polis ubezpieczeniowych.

Przeczytajcie także: Warta poszerza zakres ubezpieczenia mieszkań

Warto przypomnieć, że transakcji towarzyszy zawarcie 10-letniej umowy, dzięki której ubezpieczyciel będzie miał wyłączność na oferowanie klientom banku wybranych ubezpieczeń. Współpraca w tym zakresie ma zostać uruchomiona w III kw. tego roku.

Źródło: PAP.

Okiem redaktora

Bancassurance to jeden z filarów działalności Europy. Tą umową "ogradza swoje poletko", zapewniając sobie pewny, 10-letni kontrakt sprzedażowy z jednym z najważniejszych dla siebie partnerów. Na razie ubezpieczyciel i bank nie sprecyzowali, jakie produkty zostały uwzględnione w umowie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nie będą to ubezpieczenia komunikacyjne (Europa nie zajmuje się sprzedażą takowych), więc zapewne OC i AC w Millennium będzie mogła nadal sprzedawać Ergo Hestia. Jak jednak będzie z pozostałymi dotychczasowymi ubezpieczeniowymi partnerami banku, wśród których można wymienić PZU, Generali, Europ Assistance, a także Ergo Hestię w roli dostawcy ubezpieczeń innych niż komunikacyjne?

Ida Krzemińska-Albrycht
KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies