Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP zamyka porównywarkę polis OC i AC. Zapowiada się koniec współpracy z ubezpieczycielami spoza bankowej grupy

Do tej pory klientom PKO swoje polisy oferowały: Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa. Rozpoczęcie oferowania polis przez spółkę ubezpieczeniową z grupy PKO zbiegło się w czasie z wycofaniem porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych różnych towarzystw z serwisu iPKO

PKO BP poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dostarczanych przez należącą do grupy spółkę PKO Ubezpieczenia. Polisy OC, AC, assistance i NNW będą dostępne w placówkach banku, przez call center, w serwisie iPKO, a wkrótce także w aplikacji IKO. Informacja ta rodzi pytanie o dalsze losy współpracy banku z innymi ubezpieczycielami, których polisy komunikacyjne dotychczas oferował.

Przeczytajcie także: Cmentarzysko ubezpieczeniowych projektów

Przypomnę, że kilka lat temu bank PKO wprowadził nowatorskie rozwiązanie: zaprosił do współpracy kilku ubezpieczycieli, których skłonił do ujednolicenia warunków ubezpieczenia autocasco. Dzięki temu mógł uruchomić wewnętrzną porównywarkę, która pozwalała zaoferować klientowi najkorzystniejszą cenowo ofertę, spośród równoważnych zakresowo propozycji. W projekt zaangażowały się: Axa (dziś Uniqa), Benefia, InterRisk, Link4 i Proama. Z kolei assistance do pakietów komunikacyjnych dostarczało PKO Ubezpieczenia.

Teraz, gdy również w głównych ryzykach, czyli OC i AC, bank może zaproponować klientom ochronę dostarczaną przez spółkę z grupy, a nie zewnętrzne podmioty, można się spodziewać zmian w modelu działania. Biuro prasowe PKO BP zapytane przeze mnie o plany w zakresie dalszego oferowania ubezpieczeń konkurencyjnych spółek, potwierdziło, że oferta podmiotów zewnętrznych zniknęła z bankowości internetowej i IKO. Wciąż dostępna jest jeszcze w oddziałach i przez infolinię.

Przeczytajcie także: Santander uruchomił porównywarkę ubezpieczeń

Wiele jednak wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Już teraz porównywarka zniknęła z serwisu iPKO i znajduje się tam tylko kafel z PKO Moto, czyli ofertą polis dostarczanych przez PKO Ubezpieczenia. Również na stronach informacyjnych banku nie widzę danych o ofercie innych ubezpieczycieli.

Taki scenariusz potwierdziło również nieoficjalnie kilku moich informatorów. Poprosiłam zaangażowane podmioty o przesłanie komentarza w tej sprawie, jeśli je otrzymam, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies