Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO dodaje do oferty OC i AC od PKO Ubezpieczenia. Będzie je można kupić w iPKO, a wkrótce także w IKO

Bank PKO już wcześniej sprzedawał polisy komunikacyjne od kilku różnych ubezpieczycieli

Klienci największego polskiego banku mogą już skorzystać z oferty PKO Moto, czyli pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych od PKO Ubezpieczenia. Znajdą w nim OC, autocasco, assistance, ubezpieczenie NNW oraz tzw. zieloną kartę. Polisy można kupić w oddziałach banku i na call center, ale także online – w serwisie internetowym iPKO, a wkrótce także w aplikacji mobilnej IKO. O tym, że instytucje planują taki krok, mogliście już wcześniej przeczytać w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: Euroins w tarapatach

Leszek Skop, prezes PKO Ubezpieczenia, zapewnia, że ubezpieczyciel jest dobrze przygotowany do działaniu na dynamicznym rynku, który charakteryzuje duża skala szkodowości. Ma do dyspozycji szeroką sieć warsztatów partnerskich, a sposób zgłoszenia zdarzenia ma być wygodny i zajmować niewiele czasu. Przeprowadzić go można w serwisie iPKO. Przy mniejszych szkodach klienci będą mogli samodzielnie wyliczać odszkodowania, a przy większych – przygotowano dla nich przydatne rozwiązania, jak np. możliwość śledzenia statusu szkody.

Autocasco jest dostępne w trzech wariantach, spośród których najwyższy zapewnia ochronę w modelu all risk i wykorzystanie oryginalnych części przy naprawie pojazdu. Z kolei przy wyborze assistance klienci mogą sięgnąć po jeden z czterech dostępnych zakresów. W razie wystąpienia sytuacji awaryjnej, klienci otrzymają pomoc nawet pod domem, a także skorzystają z holowania pojazdu we wszystkich wariantach ochrony. W pakietach Premium lub Pro dodatkową korzyścią jest ubezpieczenie Auto Szyby z możliwością kalibracji kamery i systemu wspomagania kierowcy (tzw. ADAS), jeśli są w ubezpieczonym aucie. Ponadto ubezpieczenie zapewnia pomoc medyczną po nieszczęśliwym wypadku: lekarza specjalisty, pielęgniarki, psychologa czy fizjoterapeuty

Przeczytajcie także: DallBogg – nowy ubezpieczyciel w Polsce

PKO Moto to kolejna linia ubezpieczeniowa stand alone (niepowiązana z produktem bankowym) od PKO Ubezpieczenia dostępna w banku PKO BP. Ponad rok temu instytucja zaoferowała swoim klientom ubezpieczenia PKO Dom. Jak twierdzi Paweł Gruza, prezes banku, w tym czasie udało się osiągnąć blisko 5 proc. udział w rynku ubezpieczeń domów i mieszkań. W przypadku polis komunikacyjnych ambicje są podobne, a w ich realizacji ma pomóc potencjał szerokiej bazy klientów największego polskiego banku.

Jednocześnie warto odnotować, że instytucja już od kilku lat oferuje swoim klientom ubezpieczenia komunikacyjne i to w ciekawym modelu. Zaprosiła do współpracy kilku ubezpieczycieli, którzy zgodzili się ujednolicić swoje warunki AC (OC jest u wszystkich takie samo, bo to produkt regulowany ustawowo). Dzięki temu klienci kupujący pakiet komunikacyjny w IKO, iPKO czy w oddziale banku nie muszą się zastanawiać, który ubezpieczyciel ma dla nich najlepszą ofertę pod względem zakresu (a doradcy bankowi nie muszą się zapoznawać z kilkoma różnymi OWU) – decyduje już tylko cena. .

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies