Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktualizacja aplikacji Nest. Bank wdrożył kartę wirtualną

Nowa wersja oprogramowania pojawiła się już w markecie dla systemu Android, a wkrótce ma być dostępna także na urządzeia z systemem iOS

Nest Bank wdraża nowości w swojej aplikacji mobilnej. Mowa o karcie wirtualnej, którą instytucja anonsowała jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Rozwiązanie wraz z aktualizacją pojawiło się w aplikacji Nest na urządzenia z systemem Android. Z informacji na stronie Nest Banku wynika, że wkrótce z wirtualnej karty będą mogli korzystać także użytkownicy sprzętu Apple.

Przeczytajcie także: ZEN pozwala przesłać pieniądze na dowolną kartę Mastercard na świecie

Karta wirtualna to narzędzie płatnicze dostępne, jak sama nazwa wskazuje, w postaci cyfrowej. Instrument funkcjonuje w ramach aplikacji, można go dodawać do portfeli cyfrowych, takich jak Apple Pay czy Google Wallet (Google Pay). Z pomocą karty wirtualnej można płacić online i stacjonarnie, ale też np. wypłacać gotówkę z bankomatów zbliżeniowych.

Przeczytajcie także: PKO BP zamyka porównywarkę polis OC i AC

Rozwiązanie jest uznawane za wygodne, a do tego ekologiczne: eliminuje się produkcję karty oraz konieczność jej dostarczenia klientowi, finalnie nie ma też problemu z odpadami, gdy karta traci ważność. Nest nie jest oczywiście pierwszą instytucją, która zdecydowała się na rozszerzenie oferty w tym kierunku. Użytkownikami wirtualnych kart mogą być klienci mBanku czy Pocztowego, ale oferują je też fintechy – np. Twisto.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies