Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ZEN wprowadził nową usługę płatniczą: pozwala przesłać pieniądze na dowolną kartę Mastercard na świecie

Polski fintech pobiera od takiej operacji prowizję w wysokości 1 proc. wartości transakcji. Środki znajdą się na karcie odbiorcy w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl polski fintech ZEN wprowadził do oferty nową usługę: Przelew na kartę. W wiadomości kierowanej do klientów ZEN pisze, że funkcja pozwala przesłać pieniądze z aplikacji fintechu na dowolną kartę Mastercard, wydaną gdziekolwiek na świecie. – Wystarczy wprowadzić numer karty odbiorcy i potwierdzić przelew. Pieniądze zostaną przesłane natychmiastowo – deklaruje ZEN.

Przeczytajcie także: ZEN wprowadzi metalową kartę kredytową

Zgodnie z cennikiem spółki zlecenie takiej transakcji kosztuje 1 proc. liczone od wartości operacji, niezależnie od lokalizacji banku, który wydał kartę. Przy pomocy usługi ZEN można więc przelewać pieniądze za granicę. To może się przydać np. obywatelom Ukrainy mieszkającym i pracującym w Polsce, którzy pomagają swoim rodzinom pozostającym za wschodnią granicą naszego kraju. Tego rodzaju usługa jest bowiem bardzo popularna w Ukrainie.

Aby skorzystać z opcji Przelewu na kartę, należy otworzyć aplikację ZEN, wybrać walutę, jaką chce się przelać oraz metodę transferu, a więc Przelew na kartę. Następnie należy podać numer karty odbiorcy, kwotę a później potwierdzić transakcję.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już ponad 44 mln kart płatniczych

Przelew na kartę to kolejna już w ofercie ZEN usługa służąca do transferu środków między użytkownikami. Od jakiegoś czasu klienci polskiej spółki mogą korzystać z funkcji Buddies, która służy do przelewania pieniędzy między użytkownikami aplikacji ZEN i przy wykorzystaniu numeru telefonu odbiorcy (podobnie, ale na większą skalę w Polsce, działa usługa Blik P2P). Przelew Buddies jest bezpłatny.

ZEN pozwala także na korzystanie z usługi Moneysend, dzięki której przy okazji płatności kartą w sklepie można wysłać pieniądze na numer innej karty. Nadawanie takich przekazów jest dla klientów ZEN bezpłatne, a odbieranie kosztuje 3 proc. Jednak sieć placówek, w której Moneysend jest dostępna, jest dość ograniczona.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies