Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja iMKA 2.0 już dostępna. Sporo ciekawych funkcji dla podróżujących po aglomeracji małopolskiej

Aplikacja umożliwia m.in. opłacenie parkowania, zakup biletu na transport publiczny (w tym na konkretny dystans), korzystanie ze zniżek dla mieszkańców czy tworzenie profili do szybkich zakupów

Mieszkańcy aglomeracji krakowskiej mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji iMKA, stanowiącej element systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. W narzędziu jest sporo ciekawych nowości.

Jedną z nich są usługi związane z parkowaniem, których wprowadzenie zapowiadaliśmy w serwisie cashless.pl w zeszłym roku. Użytkownicy nowej apki mogą płacić za postój na czas, za określoną kwotę lub skorzystać z opcji start/stop. W iMKA 2.0 można też znaleźć informacje o aktualnej zajętości parkingów typu Park&Ride na terenie województwa małopolskiego i w Krakowie.

Aplikacja służy przede wszystkim do zakupu biletów. Po rozbudowie można w niej znaleźć jednorazowe i okresowe bilety kolejowe (Koleje Małopolskie, Polregio), komunikacji miejskiej w Krakowie, Tarnowie, Wieliczce, Miechowie, Oświęcimiu, Zakopanem, Nowym Targu oraz Autobusowych Linii Dowozowych. Do wyboru są także bilety w formie zintegrowanej (kolej + komunikacja miejska w Krakowie i/lub Tarnowie) oraz w formule subskrypcyjnej jak bilet KMK 5+1.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay w aplikacji PKP Intercity

Użytkownicy mogą również skorzystać z planera podróży, dzięki któremu zaplanują swoją podróż i kupią odpowiednie bilety na dany przejazd. Kolejną nowością jest interaktywna mapa, na której w czasie rzeczywistym wyświetlane są lokalizację pociągów, autobusów oraz tramwajów, wraz z rozkładami jazdy dla tych pojazdów.

Warto wspomnieć także, że aplikacja iMKA 2.0 jest przygotowana do obsługi taryf przystankowych i odległościowych. Może współpracować z urządzeniami IoT, dzięki czemu możliwa jest całkowita automatyzacja rozliczenia na podstawie przejechanego dystansu. Apka jest już przygotowana do regulowania należności w ten sposób, niezbędne jest jednak jeszcze zamontowanie odpowiednich sensorów w pojazdach, więc na tę usługę trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

W nowej wersji aplikacji wprowadzono możliwość utworzenia profili – dzięki temu użytkownik może kupować bilety dla siebie oraz członków rodziny, z uwzględnieniem właściwych ulg w poszczególnych systemach transportowych. Ma to znacząco ułatwiać kupowanie biletów, wystarczy bowiem wybrać profil, np. z dzieckiem czy przejazd z rowerem, aby od razu odnaleźć odpowiedni pakiet na daną podróż.

Dodatkowo iMKA 2.0 jest zintegrowana z systemem Karta Krakowska, więc podróżni mogą korzystać z preferencyjnych cen biletów okresowych, a wkrótce – planowo od 15 maja – również z mniejszych opłat za postój w strefach parkowania.

Inną ciekawostką są darmowe bilety, które będzie można zdobyć po obejrzeniu reklam wideo. Ma to pomóc w promocji usług transportowych i wydarzeń w Małopolsce.

Przeczytajcie także: mPay rezygnuje z opłaty za brak aktywności

Twórcy aplikacji zaznaczają, że do dyspozycji użytkowników są nowoczesne metody płatności, takie jak Apple Pay, Google Pay, szybkie przelewy i Blik. Do aplikacji można też dodać kartę bankową oraz wskazać, który sposób płatności jest preferowany w przypadku każdej z usług.

Co ciekawe, oprócz podstawowej, rozbudowanej wersji, przygotowano również aplikację w wersji lite, która zapewnia dostęp do głównych funkcji bez konieczności rejestracji w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Nowa iMKA dostępna jest również w wersji przeznaczonej na smartwatche, na których można wyświetlać bilety do kontroli, odbierać powiadomienia czy docelowo korzystać z wspomnianych taryf odległościowych i przystankowych.

Z aplikacji iMKA korzysta obecnie prawie 100 tys. osób.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies