Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W iMKA wkrótce pojawi się nowa usługa. Krakowianie zyskają ósmą aplikację do płacenia za parkowanie

Aplikacja iMKA jest oferowana przez samorząd województwa małopolskiego, a obecnie służy m.in. do płacenia za bilety komunikacji miejskiej i kolejowe

Kraków pracuje nad udostępnieniem mieszkańcom kolejnej aplikacji do opłacania postoju w strefie płatnego parkowania. Jak dowiedziałam się od przedstawicieli krakowskiego magistratu, umowa jest na końcowym etapie procedowania.

Przeczytajcie także: Która aplikacja do płacenia za parkowanie?

Usługa regulowania należności za postój w strefie ma się pojawić w znanej krakowianom aplikacji iMKA. To apka oferowana przez samorząd województwa małopolskiego, stanowiąca element systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Obecnie za pomocą iMKA można m.in. płacić za bilety komunikacji miejskiej, bilety kolejowe czy parkingi park & ride w Krakowie i Tarnowie.

Przeczytajcie także: Parkingowa rewolucja w Łodzi

Po dodaniu usługi opłat za parkowanie do iMKA kierowcy w stolicy Małopolski będą mieli do wyboru aż osiem różnych aplikacji. Już teraz mogą korzystać z usług takich operatorów jak moBiLET, SkyCash, mPay, AnyPark, ePark, CityParkApp i Flowbird. Mieszkańcy i turyści w Krakowie chętnie korzystają z apek do opłacania postoju. Jak wynika z danych cashless.pl, w ten sposób miasto pozyskuje 28 proc. przychodów ze strefy płatnego parkowania.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies