Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta w lejach z polskiego banku? Proszę bardzo, od teraz dostępna w Aliorze

Obsługą nowej karty walutowej zajmuje się spółka First Data Polska

Karty walutowe to na polskim rynku nic nowego. Sprzedawane są przez bardzo wiele banków i cieszą się uznaniem szczególnie tych klientów, którzy często wyjeżdżają za granicę. Karty walutowe pozwalają bowiem uniknąć kosztów przewalutowania transakcji dokonywanych poza Polską – kwota płatności potrącana jest po prostu bezpośrednio z rachunku karty prowadzonego w danej walucie.

Przeczytajcie także: Karta dla rolnika to fajny pomysł

Większość banków oferuje jednak debetówki połączone z rachunkami w dolarach, euro, funtach brytyjskich czy szwajcarskich frankach. Karta walutowa w rumuńskich lejach to, jak sądzę, pierwszy taki produkt w Polsce. Ale oczywiście nieprzypadkowo znalazł się on w ofercie Aliora. Bank ten współpracując w naszym kraju z niemieckim operatorem komórkowym przy projekcie T-Mobile Usługi Bankowe eksportuje ten pomysł za granicę. Pierwszym rynkiem, na którym ma on szansę zadebiutować, jest właśnie Rumunia. Alior Bank funkcjonuje już tam jako zagraniczna instytucja kredytowa i planuje rozpocząć działalność operacyjną w III kw. 2016 r.

Karta walutowa od First Data może być wydana w systemie Visa lub MasterCard do rachunku prowadzonego w euro, dolarach, funtach lub dowolnej innej walucie wskazanej przez bank. Jeżeli posiadacz karty walutowej płaci w walucie rachunku, nie jest obciążany dodatkowo kosztami przewalutowania. Jeżeli płaci w innej walucie – bank ma dodatkowe przychody z przewalutowania. Karta walutowa od First Data działa także w internecie.

Przeczytajcie także: Kolejna niebankowa instytucja chce wydawać karty

Z innych kart walutowych, dostępnych w Polsce, warto wymienić tzw. karty wielowalutowe połączone jednocześnie z rachunkami prowadzonymi w różnych walutach. Dzięki temu przemieszczając się pomiędzy różnymi państwami można posługiwać się tą samą kartą a zmieniać jedynie rachunek, z którego mają być dokonywane transakcje. Karty takie sprzedają m.in. Pekao, PKO czy Citi Handlowy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies