Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna niebankowa instytucja chce wydawać u nas karty. Jest zgoda KNF

Rozszerzenie licencji, pozwalające na wydawnictwo kart, otrzymała poznańska spółka Krajowy Integrator Płatności

KIP posiadał już zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Nie obejmowało ono jednak możliwości wydawnictwa takich instrumentów płatniczych jak karty. Ale od dziś to już nieaktualne. W opublikowanym komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu KNF poinformowała, iż jednogłośnie rozszerzyła zakres zezwolenia dla poznańskiej spółki o wydawanie kart.

Przeczytajcie także: Pożegnajcie Transferuj.pl, powitajcie tpay

Krajowy Integrator Płatności to firma zajmująca się dotąd przede wszystkim świadczeniem usług płatniczych w internecie. Do KIP należy między innymi marka tpay. To system umożliwiający szybkie płatności w e-commerce za pomocą przelewów typu pay by link. Wcześniej usługa występowała pod nazwą Transferuj.pl. Firma zdecydowała się jednak na zmianę brandu ze względu na plany ekspansji zagranicznej, gdzie nazwa tpay ma lepiej kojarzyć się z płatnościami.

Przeczytajcie także: Terminale do radiowozów utknęły w KGP

Tymczasem coraz więcej firm niebankowych planuje wydawnictwo kart płatniczych. Niedawno mogliście na łamach Cashless przeczytać o zamiarach Grupy Lew w tym zakresie. Spółka ta posiada już odpowiednie zezwolenia KNF-u. O wydawnictwie kart kredytowych myśli także Vivus, największa na polskim rynku firma specjalizująca się w internetowych pożyczkach – chwilówkach. Z moich informacji wynika, że Vivus skorzysta przy tym z licencji jednej ze swoich spółek zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies