Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wiceprezes Aliora od big data trafił do Nationale-Nederlanden

Michał Hucał na nowym stanowisku odpowiadać będzie m.in. za rozwój oferty w oparciu o nowe technologie

Z komunikatu Nationale-Nederlanden Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wynika, że Michał Hucał dołączył do władz tej spółki. Będzie też pełnił funkcję członka zarządu ds. marketingu w pokrewnej firmie Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe.

Przeczytajcie także: Adam Malicki trafił do Związku Banków Polskich

– Jako członek zarządu ds. marketingu Michał Hucał będzie odpowiedzialny za obszar marketingu Nationale-Nederlanden i rozwój oferty produktowej. Jego zadaniem będzie również dalszy rozwój firmy w ramach budowania pozytywnego doświadczenia klienta w oparciu o nowe technologie – napisano w komunikacie, cytowanym przez agencję ISB News.

Hucał będzie odpowiadał m.in. za budowanie strategicznych partnerstw w bancassurance w oparciu o nowy model współpracy na przykład poprzez kanały zdalne. – Poprzez tę nominację wzmacniamy nasze kompetencje w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, wykorzystujących Internet oraz technologie mobilne – powiedział prezes Nationale-Nederlanden Wojciech Sass.

Wygląda więc na to, że NN zamierza zainwestować w nowe technologie. Na razie pod względem innowacyjności w porównaniu na przykład z bankami branża ubezpieczeniowa nie wygląda dość okazale. Być może dzięki importowi specjalistów z bankowości zacznie się to zmieniać.

Przeczytajcie także: Wojciech Bolanowski odnalazł się w Bahrajnie

Michał Hucał do jesieni ubiegłego roku był wiceprezesem Alior Banku. Do zarządu tej instytucji trafił w lutym 2013 roku. Zaraz potem udzielił głośnego wywiadu w telewizji CNBC Biznes, w którym mówił o zamiarze wykorzystania przez banki na szerszą skalę danych z zakresu big data. Wywiad odbił się szerokim echem w mediach a słowa Hucała przez część obserwatorów zostały skrytykowane. Były wiceprezes Aliora powiedział bowiem w trakcie rozmowy z dziennikarzem o możliwości zlecania podmiotom trzecim niektórych usług opartych o dane swoich klientów.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BIG DATA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies