Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
80 proc. użytkowników z Alior Pay spłaca zobowiązanie w 30 dni. Udział transakcji poza e-commerce zaskakująco wysoki

Usługa ma zostać udostępniona wszystkim klientom w drugiej połowie roku

Przy okazji prezentacji wyników za IV kw. 2022 r. Alior Bank podsumował pierwsze miesiące działania usługi Alior Pay. Instytucja jest zadowolona z wyniku wdrożenia i podtrzymuje plan zaoferowania rozwiązania wszystkim klientom. Jak zadeklarował cytowany przez PAP prezes banku Grzegorz Olszewski, produkt wszystkim grupom odbiorców ma zostać udostępniony w okolicach długiej połowy roku.

Przeczytajcie także: Alior zapowiada nową aplikację i serwis

Pierwsi klienci z Alior Pay, czyli bankowego systemu płatności odroczonych, mogą korzystać od połowy grudnia. Zebrane do tej pory statystyki pokazują, że 80 proc. klientów spłaca swoje zobowiązanie w ciągu 30 dni, czyli w okresie bez dodatkowych opłat. Pozostali klienci wybierają opcję uregulowania należności w oprocentowanych ratach.

Prezes banku przyznał również, że pozytywnym zaskoczeniem okazał się duży udział transakcji poza e-commerce. Niemała grupa klientów wykorzystuje Alior Pay do odroczenia np. płatności za rachunki.

Alior zapowiedział także dalszy rozwój Alior Pay o inne usługi, nie tylko dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Alior wchodzi w BNPL

BNPL (ang. buy now, pay later, czyli kup teraz, zapłać później) w wydaniu Aliora różni się od dotychczas oferowanych na rynku płatności odroczonych tym, że można sięgnąć po tę opcję przy dowolnej płatności. Tzn. zarówno podczas zakupów w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a nawet przy przelewach np. za rachunki za prąd, wodę czy mieszkanie. Po 30-dniowym okresie darmowego odroczenia, płatność, która nie została uregulowana, zostanie rozłożona na raty. Te już jednak wiążą się z kosztami dla klienta. Aby skorzystać z usługi, trzeba posiadać rachunek w Aliorze i mieć aplikację mobilną banku.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies