Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior Pay z pierwszym milionem. Tyle wyniosła wartość uruchomionych limitów w ramach BNPL

Narzędzie uruchomiono w drugiej połowie grudnia, dostęp do niego nadal jest ograniczony

Alior przekazał, że jego system płatności odroczonych (BNPL; buy now, pay later) przekroczył pierwszy istotny próg. Wartość uruchomionych limitów Alior Pay wyniosła 1 mln zł. Wynik udało się osiągnąć po kilku tygodniach – system ruszył w drugiej połowie grudnia i nadal może z niego korzystać ograniczona grupa klientów. Bank zapewnia jednak, że usługa BNPL będzie udostępniana szerszemu gronu chętnych.

Przeczytajcie także: Comperia nawiązuje współpracę z PSP

Nowy system płatności odroczonych, o którym jako pierwsi mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku listopada 2022 roku, może być wykorzystywany zarówno podczas zakupów internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych. Aby móc używać tej usługi, należy m.in. posiadać rachunek w Aliorze i aplikację mobilną banku. Rozwiązanie uruchamia się w tej ostatniej, finalizacja powinna trwać kilka minut.

Klient z pomocą tego narzędzia może odraczać nie tylko płatności za zakupy, ale też inne transakcje bezgotówkowe (kartą i Blikiem) – np. zlecenia stale lub przelewy (za prąd czy telefon), a także wypłaty gotówki z bankomatów. Po zaksięgowaniu płatności na koncie, klient otrzymuje informację o możliwości skorzystania z usługi. Podczas odraczania pierwszej transakcji należy zawrzeć umowę o limit kredytowy Alior Pay – maksymalnie wynosi on 3 tys. zł.

Przeczytajcie także: Ponad 18 mln zł udało się zebrać z pomocą Mastercarda w finale WOŚP

Zawarcie umowy skutkuje tym, że klient zyskuje dostęp do listy transakcji możliwych do odroczenia. Dzięki temu można odłożyć płatność o 30 dni i to bez opłat. Spłata nastąpi automatycznie, więc użytkownik nie musi pilnować terminów. Jeżeli jednak na koncie osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja automatycznie zostanie rozłożona na 11 rat. A ta opcja wiąże się już z kosztami.

Niedawno z serwisu cashless.pl mogliście się dowiedzieć, że w listopadzie firmy działające na rynku BNPL udzieliły finansowania o wartości ponad 253 mln zł. To o ponad 27 proc. więcej niż w październiku oraz o 177 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. Podmioty z segmentu płatności odroczonych w listopadzie udzieliły ok. 850 tys. pożyczek. W porównaniu z listopadem 2021 roku oznacza to wzrost o ponad 235 proc. Z usług tego typu skorzystało 390 tys. klientów (przeszło 140 proc. więcej rok do roku). Średnia wartość pojedynczej pożyczki wyniosła ok. 300 zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies