Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wchodzi w BNPL i to nie tylko w e-commerce. Odroczy nawet płatność za rachunki czy wypłatę z bankomatu

W ramach Alior Pay będzie można odroczyć każdą transakcję z rachunku i drugi raz wydać te same pieniądze. Po miesięcznym okresie odroczenia płatność zostanie rozłożona na 11 rat

Alior Bank wchodzi w rynek płatności odroczonych. Będzie je oferował w ramach usługi Alior Pay. Tym samym potwierdziły się nasze przewidywania sprzed miesiąca, zamieszczone w tekście Alior zapowiada nową usługę. Planuje udostępnić klientom nowy system płatności: Alior Pay.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem przy BNPL

Alior wchodzi w BNPL (buy now, pay later, z ang. kup teraz, zapłać później) w ciekawym modelu. Umożliwi klientom odraczanie dowolnej transakcji wykonanej na ich rachunku osobistym. Może to być płatność kartą, Blikiem, wykonana w sklepie internetowym albo stacjonarnym, ale też przelew za rachunki czy wypłata gotówki z bankomatu. Posiadając przyznany przez bank limit, użytkownicy Alior Pay mogą odroczyć wykonaną już transakcję i drugi raz wydać te same pieniądze. Dodatkowo po okresie odroczenia można skorzystać z rozłożenia płatności na raty.

Dzięki automatycznej spłacie transakcji odroczonej z konta osobistego klient nie musi pamiętać o terminach spłat. Jeżeli na koncie osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja automatycznie zostanie rozłożona na 11 rat, przy czym ta opcja wiąże się z kosztami.

Przeczytajcie także: Możliwa regulacja płatności odroczonych

Pierwsi klienci zapoznają się z nową usługą już w grudniu, a z czasem Alior Pay będzie sukcesywnie udostępniany coraz większemu gronu użytkowników. Aby zacząć korzystać z tej opcji, trzeba uruchomić ją w aplikacji Alior Mobile. Po zaksięgowaniu transakcji na koncie osobistym klient jest informowany, że może odroczyć daną płatność. Przy pierwszej takiej operacji musi zawszeć umowę o limit kredytowy Alior Pay, który wynosi maksymalnie 3 tys. zł. Bank zapewnia jednak, że dopełnienie formalności zajmuje zaledwie chwilę.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji cashless.pl, przy usłudze odraczania płatności Alior Bank współpracuje z Blikiem. Jak mogliście przeczytać przedwczoraj w serwisie cashless.pl, Alior dołączył do koalicji banków budujących z Blikiem wspólny standard BNPL.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies