Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik powiększa koalicję w sprawie płatności odroczonych. Właśnie dołączył do niej Alior

Wcześniej chęć budowy z Blikiem wspólnego standardu płatności odroczonych zadeklarowały ING, mBank, Millennium, Santander i Mastercard

Alior jest piątym bankiem działającym na polskim rynku, który chce zaoferować płatności odroczone wdrożone przez spółkę Polski Standard Płatności – operatora Blika. Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że instytucja uzyskała już odpowiednią zgodę w tej sprawie od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Alior przygotowuje się do udostępnienia nowej usługi, która wejdzie w skład szerszej oferty pod nazwą Alior Pay. Więcej na jej temat wkrótce w serwisie cashless.pl.

Przeczytajcie także: PKO wystartował z usługami BNPL

Po decyzji Aliora grono banków, zdecydowanych budować wspólnie z Blikiem standard płatności odroczonych, powiększyło się do pięciu. Wcześniej w projekcie uczestniczyły już: ING, mBank, Millennium i Santander a także Mastercard. Wszystkie te podmioty są udziałowcami PSP. Brakuje tu tylko PKO BP, który kilka miesięcy temu ogłosił, że będzie budował własne rozwiązanie z zakresu BNPL (z ang. buy now, pay later, czyli płatności odroczone). Usługa już wystartowała. Więcej na ten temat w tekście PKO BP uruchomił usługę płatności odroczonych. Na razie dostęp do niej zyskali klienci, którzy zapisali się do testów.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza współpracę z Aion Bankiem

Jak pewnie duża część czytelników cashless.pl wie, płatności odroczone to obecnie jeden z najczęściej dyskutowanych tematów w branży e-commerce. Klientom kupującym przez internet usługa daje możliwość zamawiania produktów bez angażowania własnych środków. Z kolei sklepy mogą dzięki niej liczyć na zwiększony obrót. Popularność BNPL rośnie na tyle szybko, że wzbudza to zainteresowanie nadzorców rynku. Być może płatności odroczone będą podlegały regulacji. Więcej na ten temat w tekście Odroczone płatności pod kontrolą. Europejskie instytucje szykują nowe przepisy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies