Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP uruchomił usługę płatności odroczonych. Na razie dostęp do niej zyskali klienci, którzy zapisali się do testów

Z płatności odroczonych PKO BP można korzystać we wszystkich sklepach, w których dostępne są przelewy pay by link lub Blik

PKO BP poinformował o komercyjnym uruchomieniu usługi PKO Płacę później, a więc płatności odroczonych lub BNPL (z ang. buy now, pay later). Tym samym potwierdziły się informacje cashless.pl sprzed kilku dni, według których wdrożenie miało nastąpić jeszcze w listopadzie. Więcej na ten temat w tekście Do testów płatności odroczonych w PKO BP zapisało się prawie 30 tys. osób. Usługa ma ruszyć jeszcze w listopadzie.

Przeczytajcie także: Nowe wzory kart od PKO BP

Na początku dostęp do nowej usługi zyskali klienci, którzy wcześniej zapisali się do testów. Według informacji cashless.pl jest to ok. 30 tys. osób. Jednak stopniowo grono to ma się powiększać. Początkowo w ramach PKO Płacę później można korzystać z bezpłatnego kredytu na 30 dni – w takim czasie od zakupów należy spłacić w całości należność. Jeśli to się nie wydarzy, bank zablokuje usługę, a zaległość stanie się przeterminowana. Po jej uregulowaniu klient znów będzie mógł korzystać z BNPL.

Z usługi PKO Płacę później można skorzystać we wszystkich sklepach internetowych, gdzie dostępne są pay by linki PKO BP albo Blik, a także w sklepach stacjonarnych, gdzie można płacić kodem Blik. Aby aktywować usługę, w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO trzeba zaakceptować niezbędne zgody, złożyć wniosek i potwierdzić dyspozycję. Usługę można też aktywować podczas rozmowy z konsultantem na infolinii lub w dowolnym oddziale.

Przeczytajcie także: PKO BP rozszerza usługę sprzedaży biletów

Aby skorzystać z usługi w sklepie internetowym, należy wybrać Blik lub "Płacę z iPKO" jako metodę płatności i skorzystać z kafelka "PKO Płacę później". W sklepie stacjonarnym – płacąc Blikiem przy potwierdzeniu transakcji na smartfonie należy wybrać i zatwierdzić "PKO Płacę później" w aplikacji IKO.

PKO Płacę później jest usługą bezpłatną, jeśli klient spłaci zadłużenie w ciągu 30 dni od transakcji. Minimalna kwota zakupów, do jakich można wykorzystać nowe rozwiązanie, to 50 zł. Maksymalny limit przyznawany przez bank będzie początkowo wynosił 1000 zł. W najbliższej przyszłości płatności odroczone od PKO mają być rozwijane, m.in. udostępniona będzie opcja rozłożenia należności na trzy miesięczne raty.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies