Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP rozszerza usługę sprzedaży biletów. Z pomocą iPKO wejdziecie na stadiony piłkarskie

Z czasem rozwiązanie ma umożliwiać takze zakup biletów na inne wydarzenia sportowe i kulturalne

PKO BP poinformował, że bilety na wybrane mecze Ekstraklasy można kupować w serwisie internetowym iPKO. Na początek dostępne będą bilety na dwa mecze 15. kolejki rozgrywek, z czasem oferta będzie jednak rozszerzana na kolejne stadiony i kluby. To nowe wdrożenie w ramach tzw. usług dodanych (VAS).

Przeczytajcie także: W aplikacji Wise pojawią się usługi inwestycyjne

Aby kupić bilet, przy pierwszym logowaniu należy założyć konto w systemie biletowym (dane osobowe muszą być zgodne z tymi podanymi w banku). W serwisie iPKO trzeba wybrać "Usługi", a następnie "e-Zakupy" i "Bilety na mecze", konieczne będzie także wyrażenie zgody na przekazanie danych osobowych. Użytkownik zobaczy listę dostępnych spotkań (z opcją filtrowania) oraz np. cennik. Po wyborze spotkania, klient wybiera także sektor i miejsce oraz podaje dane osobowe kibiców, którzy wybierają się na mecz.

Na koniec trzeba podać maila, na który zostaną przesłane bilety, oraz zaakceptować zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz regulamin stadionu. System weryfikuje, czy dana osoba nie jest objęta zakazem stadionowym. Pozostaje potwierdzić zakup i go opłacić. Bilety trafią na skrzynkę mailową w postaci pliku pdf. Operatorem serwisu biletowego i pośrednikiem sprzedaży jest PKO BP Finat.

Przeczytajcie także: Revolut ma wprowadzić funkcję "spend from crypto"

Warto przypomnieć, że o planach wprowadzenia tego rozwiązania mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze na początku roku. Przedstawiciel banku wyjaśniał wówczas, że początkowo wdrożenie będzie dotyczyć spotkań piłkarskiej Ekstraklasy, ale z czasem w taki sposób będzie można kupować bilety także na inne wydarzenia sportowe i kulturalne. Przewidziane jest też uruchomienie tego narzędzia w IKO. Nowa usługa ma być dostępna także dla tych klientów, którzy korzystają z iPKO lub IKO, ale nie mają rachunku osobistego w PKO BP.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies