Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy ubezpieczyciel na polskim rynku. Bułgarski DallBogg zaoferuje polisy komunikacyjne

Polisy DallBogga będzie można kupić u agentów Unilinka

Startuje nowy ubezpieczyciel na polskim rynku. Bułgarski DallBogg zaoferuje na początek ubezpieczenia OC, NNW, assistance i tzw. zieloną kartę. Na swoim rodzimym rynku jest jednym z trzech największych ubezpieczycieli komunikacyjnych, a sprzedaje także w Grecji, Włoszech, Rumunii i Hiszpanii.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowa edycja raportu "Insurtechy w Polsce"

W Polsce DallBogg będzie działał na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług. Przygotowywał się do wejścia na nasz rynek już w zeszłym roku – na początku stycznia tego roku w serwisie cashless.pl mogliście zaś przeczytać, że podmiot pojawił się w zestawieniu ubezpieczycieli raportujących swoje składki do UFG, ale nie wystawiał jeszcze polis. Teraz rozpoczyna działalność operacyjną.

Nowy podmiot podpisał umowę agencyjną z multiagencją Unilink, która pomoże mu wystartować w Polsce. Obecnie agenci zrzeszeni w sieci Unilinka mogą zgłaszać się na szkolenia dotyczące produktów nowego ubezpieczyciela oraz na egzaminy, które umożliwią im rozpoczęcie sprzedaży.

Wygląda na to, że w sprowadzeniu nowej firmy nad Wisłę brał udział także Unext – jest on bowiem wymieniany w rejestrze KNF-u oraz niektórych dokumentach na stronie DallBogga. Przypomnę, że Unext to polski insurtech, który pomógł się osiedlić w Polsce Wefoxowi i wspiera go w działalności operacyjnej na naszym rynku.

Przeczytajcie także: Ubezpieczyciele z apetytem na embedded insurance

Likwidacją szkód na rzecz DallBogga ma się w Polsce zająć DioDea. To powiązana z ubezpieczycielem bułgarska firma zajmująca się zarządzaniem szkodami. W zeszłym roku zarejestrowany został jej polski oddział: DioDea Poland.

Przy okazji warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Unilink, największy polski pośrednik, wprowadza na rynek zagranicznego ubezpieczyciela. Podobną rolę pełnił niegdyś w stosunku do dziś już zlikwidowanego duńskiego Gefiona. Był też pierwszym podmiotem sprzedającym polisy Wefoxa.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies