Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kiedyś miał być w Polsce. Teraz Tesco Bank ma być wystawiony na sprzedaż

Informację o tym, że brytyjska sieć handlowa zamierza pozbyć się swojego biznesu finansowego, podał serwis Sky News

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji serwisu Sky News wynika, że brytyjska sieć handlowa Tesco rozważa sprzedaż swojego finansowego ramienia Tesco Bank. Proces ma być na początkowym etapie i może jeszcze zostać przerwany, ale Sky News podaje, że spółka zatrudniła już do pomocy przy tej transakcji bank inwestycyjny Goldman Sachs. Tesco Bank, założony w 1997 r., może być wart nawet miliard funtów. Zatrudnia 3,8 tys. osób i za ostatnie półrocze zarobił 67 mln funtów.

Przeczytajcie także: Tesco Banku w Polsce nie będzie

Co ciekawe swego czasu mówiło się o tym, że Tesco Bank może wejść także na polski rynek. Było to w czasach, gdy dla brytyjskiej sieci Polska była rynkiem strategicznym. Pierwsze doświadczenia ze sprzedażą produktów finansowych nad Wisłą Tesco zbierało przy współpracy z Meritum Bankiem, kupionym później przez Aliora. Obie instytucje przygotowywały się nawet do oferowania rachunków osobistych. Projekt zarzucono po odejściu z Aliora jego legendarnego już twórcy Wojciecha Sobieraja, a później również i samo Tesco opuściło polski rynek.

Przeczytajcie także: Zen zapowiada nowy plan taryfowy, który będzie kosztował ok. 100 zł miesięcznie

Natomiast Tesco Bank w ostatnich latach przysporzył też swoim właścicielom i klientom niemałych problemów. Przypomnę, że jesienią 2016 r. padł ofiarą hakerów, którzy ogołocili z pieniędzy ponad 9 tys. rachunków osobistych. Bank zrefundował ich użytkownikom straty, ale kosztowało go to wówczas 2,5 mln funtów i to nie był koniec kłopotów z tym związanych. Dwa lata później instytucja została ukarana za ten incydent przez brytyjski nadzór grzywną w wysokości ponad 16 mln funtów. Więcej na ten temat w tekście 16,4 mln funtów. To grzywna dla brytyjskiego Tesco Banku za dopuszczenie do cyberataku jesienią 2016 roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies