Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tesco Banku w Polsce nie będzie. Sieć kończy przygodę z usługami finansowymi i zamyka projekt Tesco Finanse

Wcześniej zakres usług finansowych został już ograniczony po tym, jak ze współpracy z Tesco wycofał się Alior

W sklepach brytyjskiej sieci Tesco w Polsce oraz na jej stronie internetowej nie znajdziecie już dostępnych tam do niedawna usług finansowych. – Podjęliśmy decyzję o zakończeniu oferowania produktów naszych partnerów takich jak przekazy pieniężne i ubezpieczenia online – napisało w odpowiedzi na pytania cashless.pl w tej sprawie biuro prasowe Tesco w Polsce. Dodano, że w rezultacie z witryny internetowej zniknęła też zakładka Tesco Finanse.

Przeczytajcie także: W Tesco Finanse nie widzieliśmy nowych możliwości

Przypomnę, że wcześniej, czyli jesienią 2017 roku, ze współpracy z Brytyjczykami przy projekcie Tesco Finanse wycofał się Alior Bank, który odziedziczył ją po przejętym Meritum Banku. Wtedy z oferty Tesco zniknęły m.in. karty kredytowe czy możliwość uzyskania dodatkowych punktów w programie lojalnościowym w zamian za płatności kartami Aliora. Pogrzebano też koncepcję wprowadzenia rachunków osobistych przeznaczonych dla klientów Tesco. Jak mówił ówczesny prezes banku Michał Chyczewski, obaj partnerzy zdecydowali o zakończeniu współpracy ze względu na brak dalszych możliwości rozwoju projektu.

Usługi finansowe pojawiły się w Tesco w Polsce wiele lat temu. W 2011 roku sieć podpisała wieloletnią umowę o współpracy przy projekcie Tesco Finanse z trójmiejskim Meritum Bankiem. Wtedy do oferty sieci weszły m.in. kredyty konsumpcyjne i konsolidacyjne oferowane przez Meritum a w kolejnych latach współpraca miała być rozwijana. Mówiło się wówczas, że jej efektem może być nawet utworzenie w Polsce Tesco Banku podobnego do tego funkcjonującego na rodzimym rynku Tesco.

Przeczytajcie także: Tesco kończy współpracę z Alior Bankiem

Zakończenie projektu Tesco Finanse nie powinno dziwić, bo brytyjska sieć od dłuższego czasu przeżywa w Polsce kłopoty. W ubiegłym roku zanotowała kilkadziesiąt milionów złotych straty, a w związku z zamknięciem niektórych sklepów latem rozpoczęła zwolnienia grupowe. Mówi się, że Tesco może całkowicie wycofać się z Polski, o czym donosił m.in. Bloomberg.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies