Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
A miało być tak pięknie. Tesco kończy współpracę z Alior Bankiem przy projekcie Tesco Finanse

Umowa o współpracy między obiema instytucjami obowiązuje do końca października i wygląda na to, że nie zostanie przedłużona

Jeszcze wiosną tego roku wydawało się, że kooperacja między bankiem a jedną z największych sieci handlowych na polskim rynku będzie rozwijana. Do regulaminu Aliora trafiły bowiem zapisy o rachunkach rozliczeniowych, jakie bank miał zaoferować specjalnie dla klientów Tesco. ROR-y miały uzupełnić listę sprzedawanych dotąd wspólnie produktów takich jak karty kredytowe czy pożyczki gotówkowe. Wygląda jednak na to, że plany zostały zrewidowane.

Przeczytajcie także: Pekao i Alior zostaną połączone?

Na stronie internetowej Tesco Finanse umieszczono komunikat, z którego wynika, że Tesco kończy współpracę z Aliorem przy projekcie finansowym. – Uprzejmie informujemy, że 31 października 2017 roku wygasa umowa współpracy między Alior Bankiem i Tesco Polska w zakresie projektu "Tesco Finanse". Oznacza to, że od 1 listopada w punktach Tesco Finanse nie będzie możliwe zawarcie nowej umowy o produkty Alior Banku oraz złożenie dyspozycji dotyczącej umów zawartych wcześniej – czytam w komunikacie.

Tesco informuje dalej, że zakończenie współpracy nie ma wpływu na umowy zawarte z bankiem przez klientów przed 1 listopada, co oznacza, że dalszą obsługę tych umów przejmą oddziały własne Aliora. Wspólnie realizowane dotąd promocje takie jak "W Tesco tankujesz, taniej kupujesz" czy "Dodatkowe punkty Clubcard za płatność kartą zakupową Mastercard" trwać mają tylko do końca grudnia bieżącego roku.

Przeczytajcie także: KNF pozytywnie o wideoweryfikacji

Współpracę z Tesco Alior odziedziczył po przejętym kilka lat temu Meritum Banku. Z tego co wiem, bank sporo sobie po niej obiecywał, czego dowodem był choćby wspomniany wyżej zamiar wspólnej sprzedaży rachunków osobistych. Być może plany zostały zrewidowane po odejściu z Aliora Wojciecha Sobieraja albo współpraca z siecią handlową nie mieści się w nowej strategii cyfrowego buntownika realizowanej właśnie przez bank? Staram się zdobyć komentarz w tej sprawie w Aliorze. Gdy się to uda, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies