Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeszcze więcej firm pożyczkowych ze statusem MIP. Do rejestru wpisano Refini oraz iCredit

Na prowadzonej przez KNF liście jest już 160 aktywnych podmiotów

Rejestr małych instytucji płatniczych ponownie został rozbudowany. W tym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego dopisała do niego kilka podmiotów i w efekcie na liście znajdują się już 183 pozycje, z czego status aktywnych ma 160 firm. Pozostałe zostały z różnych powodów wykreślone z zestawienia.

Przeczytajcie także: Bartosz Ciołkowski odchodzi z Mastercarda w Polsce

Nowym podmiotem na liście jest Refini. Warszawska spółka działa na rynku pożyczek pozabankowych. Wniosek o pożyczkę klient składa online, a firma w odpowiedzi przedstawia mu oferty swoich partnerów – podmiot deklaruje, że są one dopasowane do potrzeb konsumentów. Proces wnioskowania o środki jest ponoć szybki i przejrzysty, a usługodawca zapewnia, że dba o właściwy poziom bezpieczeństwa.

Zestawienie KNF poszerzono także o iCredit. To łódzka spółka, która również działa na rynku pożyczek. Podmiot będący częścią międzynarodowej, pozabankowej instytucji finansowej "Easy Asset Management", informuje za pośrednictwem swojej strony internetowej, że jego flagowym produktem jest pożyczka online (maksymalnie 5 tys. zł). Za pośrednictwem sieci można wnioskować o pożyczkę, ale też ją spłacać.

Przeczytajcie także: mSzafir dostępny w ofercie firmy Pergamin

Warto odnotować, że w ostatnim czasie na listę małych instytucji płatniczych wpisano szersze grono firm pożyczkowych. Oprócz wspomnianych dwóch były to m.in. Ducatos, AIQLabs, Argentum Capital, a także PrimaStar i Aasa.

Wpis w rejestrze MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies