Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejna firma pożyczkowa w rejestrze MIP-ów. Na listę trafiła warszawska spółka Ducatos

W prowadzonym przez KNF rejestrze jest już 156 aktywnych podmiotów

Po raz kolejny wydłużyła się lista małych instytucji płatniczych. W prowadzonym przez KNF rejestrze jest już 179 pozycji, z czego 156 jest aktywnych (pozostałe zostały wykreślone z różnych powodów).

Przeczytajcie także: Paysera w rejestrze MIP-ów

Najnowszą firmą na liście jest warszawska spółka Ducatos. Według informacji z rejestru KNF-u podmiot może m.in. świadczyć usługi przyjmowania wpłat gotówki i dokonywania wypłat, wykonywania transakcji płatniczych, a także wydawania instrumentów płatniczych.

Ducatos to firma występująca w roli pożyczkodawcy w serwisie z szybkimi pożyczkami online Kuki.pl. Rolę pośrednika pełni zaś zarejestrowana pod tym samym adresem co Ducatos firma Fincapital. Na kuki.pl klienci mogą pożyczyć od 500 zł do 15 tys. zł na okres 30 dni.

Co ciekawe, Ducatos to kolejna firma pożyczkowa, która w ostatnim czasie postanowiła zabiegać o status MIP. Wcześniej w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać m.in. o AIQLabs, Argentum Capital, a także PrimaStar i Aasa.

Przeczytajcie także: Pocztowy znosi opłaty za prowadzenie Konta w Porządku

Przy okazji warto też odnotować, że w ostatnich dniach na listę MIP-ów wpisana została także zarejestrowana w Poznaniu spółka Reatea. To jednak młody podmiot, który dopiero rozpoczyna swoją działalność.

Wpis w rejestrze MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies