Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bartosz Ciołkowski odchodzi z Mastercarda w Polsce

Bartosz Ciołkowski będzie dyrektorem generalnym Mastercard na Europę Południowo-Wschodnią

Wieloletni szef Mastercarda w Polsce – Bartosz Ciołkowski, opuści polskie struktury tej organizacji. Z informacji biura prasowego Mastercard wynika, że właśnie awansował na dyrektora generalnego organizacji na Europę Południowo-Wschodnią. Będzie odpowiadał za realizację strategii firmy w regionie obejmującym: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Izrael, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię i Serbię.

Przeczytajcie także: Nowa karta Mastercarda i Pekao

Bartosz Ciołkowski w Mastercardzie pracuje od 2005 r. Wcześniej związany był z bankami takimi jak Pekao i Santander. Natomiast będąc już w organizacji kartowej brał udział m.in. w powołaniu do życia fundacji Polska Bezgotówkowa. Stał też za projektem w ramach którego Mastercard został jednym z siedmiu udziałowców Polskiego Standardu Płatności, a więc operatora systemu Blik.

Jak podają służby prasowe Mastercarda, Bartosz Ciołkowski pozostanie w Radzie Nadzorczej PSP oraz w radzie fundacji Polska Bezgotówkowa. Do czasu znalezienia następcy będzie też kierował Mastercardem w Polsce. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Następca zostanie wyłoniony w rozpoczętym już procesie rekrutacji.

Przeczytajcie także: Nowy dyrektor departamentu systemu płatniczego w NBP

Bartosz Ciołkowski nie będzie pierwszym Polakiem w międzynarodowych strukturach organizacji płatniczych. Przypomnę, że wieloletnią szefową Visy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej była Małgorzata O'Shaughnessy. Obecnie rolę tę pełni Jakub Kiwior. Z kolei szefem Mastercarda w Niemczech był swego czasu polski manager Paweł Rychliński, który wciąż pracuje w międzynarodowych strukturach organizacji.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies