Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Paweł Sobolewski pełniącym obowiązki dyrektora departamentu ds. systemu płatniczego w NBP

Sobolewski zastąpił na stanowisku szefa DSP wieloletniego dyrektora Adama Tochmańskiego

Z informacji opublikowanej na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego wynika, że nowym, pełniącym obowiązki dyrektora Departamentu Systemu Płatniczego został Paweł Sobolewski. Zastąpił na tym stanowisku Adama Tochmańskiego, który piastował je przez ponad 20 lat. Fakt, że Paweł Sobolewski jest pełniącym obowiązki, wskazywać może na to, że ostatecznej decyzji co do obsady tego stanowiska jeszcze nie podjęto.

Przeczytajcie także: Adam Tochmański odchodzi z DSP

Tym samym potwierdziły się informacje cashless.pl sprzed świąt na temat tego, że ze stanowiska dyrektora DSP odchodzi Adam Tochmański. Wówczas biuro prasowe NBP nie udzieliło serwisowi cashless.pl komentarza w tej sprawie. Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika zaś, że Adam Tochmański pozostanie w NBP, ale nie wiadomo jeszcze na jakim stanowisku.

Przeczytajcie także: Kontomatik wzmacnia swoje struktury

Odejście Adama Tochmańskiego z DSP ocenione zostało przez ekspertów, z którymi rozmawiałem, bardzo negatywnie. Jest w branży płatniczej osobą powszechnie znaną i szanowaną, uznawany za inicjatora wielu działań popularyzujących i rozwijających nowoczesny system płatniczy.

Z kolei z informacji zamieszczonych na profilu Pawła Sobolewskiego w portalu Linkedin wynika, że w banku centralnym pracuje od 2007 r. Studiował na SGH. W branży płatniczej jak dotąd jest jednak osobą kompletnie nieznaną.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies