Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce na rynku zadebiutuje nowa marka: Zefin. Znak zastrzegła firma pożyczkowa

Przedstawiciele firmy przyznają, że pracują nad nowym produktem finansowym, który ma wzbogacić portfolio grupy Sun Finance

Spółka Talaros zastrzegła znak Zefin. Jak wynika z opisu zamieszczonego w biuletynie Urzędu Patentowego, pod tą marką mają być świadczone różne usługi finansowe, w tym obsługa płatności i kredytów. W katalogu wymienionych usług niemało miejsca zajmują również takie jak obsługa kart do transakcji płatniczych czy emisja kart kredytowych i debetowych.

Przeczytajcie także: Allegro Pay zmienia zasady spłaty zadłużenia

Talaros to firma pożyczkowa posiadająca status małej instytucji płatniczej. Zastrzegła następujący znak:

Czy spółka wykorzysta go do działań związanych z wydawaniem kart kredytowych? Z zamieszczonego w biuletynie UP opisu wynika, że może się o to pokusić. Poszłaby tym samym np. w ślady innej instytucji pożyczkowej, która wprowadziła na rynek swoją kartę kredytową – Providenta.

Na razie jednak nie udało mi się potwierdzić tej hipotezy. Przedstawiciele firmy przyznają jedynie, że pracują nad uruchomieniem nowego produktu finansowego, który wzbogaci portfolio grupy Sun Finance, ale na tym etapie nie chcą zdradzać szczegółów.

Przeczytajcie także: Przybyło prawie 300 wpłatomatów

Talaros to jedna z trzech firm, wraz z odpowiadającymi im markami pożyczkowymi, w ramach których grupa Sun Finance prowadzi działalność w Polsce. Pozostałe to PrimaStar, udzielająca pożyczek pod marką Finbo, oraz Ducatos, prowadząca serwis pożyczkowy Kuki.pl. Z usług Talarosa można zaś skorzystać za pośrednictwem strony Oros.pl. Co ciekawe, nie tylko Talaros ma status małej instytucji płatniczej. Pozostałe dwie spółki również niedawno uzyskały wpis na listę MIP: PrimaStar półtora miesiąca temu, a Ducatos tydzień temu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies