Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wzrost kosztów daje się we znaki Allegro Pay. Spółka zmienia zasady spłaty zadłużenia

Zgodnie z nowym regulaminem usługi Allegro Pay klienci będący jednocześnie użytkownikami programu Smart stracą możliwość spłaty należności za zakupy w trzech darmowych ratach

Biuro prasowe Allegro informuje o zmianie regulaminu usługi Allegro Pay. Nowy wejdzie w życie 14 marca i może zainteresować klientów będących jednocześnie uczestnikami programu lojalnościowego Smart. Ci mogą dziś podzielić płatność za zakupy na trzy darmowe raty. Dodatkowo pierwotnie odroczoną płatność przed upływem 30-dniowego okresu mogą jeszcze odłożyć, dzieląc ją na części.

Przeczytajcie także: Allegro robi porządki w wynikach wyszukiwania

Zgodnie z warunkami, jakie zaczną obowiązywać dla zakupów realizowanych do 14 marca 2023 r., posiadacze abonamentu Smart będą mogli podzielić płatność za darmo nie na trzy, tylko na dwie raty. Nie będą też mogli za darmo podzielić na raty płatności wcześniej już odroczonej.

Jak podaje biuro prasowe Allegro, zapowiedziane właśnie zmiany wynikają ze wzrostu kosztów działalności. Spółka deklaruje, że dzięki ich wprowadzeniu może nadal oferować bezpłatnie usługę cieszącą się największą popularnością wśród klientów, a więc odroczenie należności za zakupy o 30 dni. Pozostawia też pełną ofertę rat płatnych. I póki co nie rezygnuje z możliwości spłaty zadłużenia kartami.

Przeczytajcie także: Czy klienci Allegro Pay będą mogli spłacać zadłużenie kartami?

Dodatkowo z informacji cashless.pl wynika, że jeszcze w tym roku podniesiony zostanie maksymalny limit, w ramach którego klienci mogą odraczać płatności. Obecnie limit ten wynosi 4,2 tys. zł. Kwota nowego nie jest jeszcze znana, ale będzie oscylować wokół poziomu średniego wynagrodzenia obliczanego przez Główny Urząd Statystyczny, które według najnowszych danych za III kw. ub. roku wynosiło ok. 6,5 tys. zł.

Allegro Pay nie jest pierwszym operatorem płatności odroczonych w Polsce, który zmaga się z kosztami prowadzenia działalności. Warto w tym miejscu przypomnieć ostatnią decyzję Twisto, które ograniczyło działalność w naszym kraju, wypowiadając umowy części swoich klientów. Więcej na ten temat w tekście Twisto żegna się z niektórymi klientami w Polsce. Fintech za dwa miesiące zamknie część kont.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies