Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tesla ubezpieczy swoich europejskich kierowców? Szuka specjalisty, który pomoże jej prowadzić biznes na Starym Kontynencie

Do obowiązków kandydata będzie należało m.in. doradzanie przy rozwijaniu działalności tak, aby była ona zgodna z regulacjami ogólnoeuropejskimi

Tesla przymierza się do zaoferowania swoich ubezpieczeń klientom z Europy. Świadczy o tym świeżo opublikowane ogłoszenie o pracę, w ramach którego poszukuje radcy prawnego do londyńskiego biura swojej spółki córki Tesla Insurance Europe. Zadaniem kandydata będzie "przeprowadzenie przez prawny i regulacyjny krajobraz ubezpieczyciela działającego transgranicznie w Europie".

Przeczytajcie także: eSCOR powie, jak ryzykownymi kierowcami jesteście

W postbrexitowej rzeczywistości rozwój filii w Londynie nie wydaje się najbardziej oczywistym wyborem do ekspansji europejskiej. Wygląda jednak na to, że Tesla nie zamierza się ograniczać tylko do Zjednoczonego Królestwa. W opisie obowiązków poszukiwanego specjalisty widnieje bowiem m.in. zadbanie o paszportyzację licencji ubezpieczeniowej na obszarze Europy, w tym notyfikowanie działalności u lokalnych nadzorców.

Zarządzając aspektami prawnymi działalności ubezpieczeniowej Tesli w Europie, kandydat będzie miał także za zadanie doradzać przy opracowywaniu produktów ubezpieczeniowych, a także przy planowaniu ich dystrybucji, tak aby były one zgodne z aktualnymi regulacjami lokalnymi i ogólnoeuropejskimi, w tym z unijną dyrektywą o dystrybucji ubezpieczeń (IDD). Do jego obowiązków będzie należało również stworzenie wzorów dokumentów, takich jak ogólne warunki ubezpieczenia, czy wynikające z regulacji unijnych: karta produktu czy oświadczenie w sprawie analizy potrzeb klienta.

Informację na temat umieszczonego w serwisie LinkedIn ogłoszenia podchwyciły zagraniczne media, takie jak postonline.co.uk, Insurance Business UK, czy Teslarati. Portale przypominają wypowiedź Zachary’ego Kirkhorna, CFO Tesli, z początku 2022 r. Stwierdził wtedy, że Tesla planuje zwrócić swoją uwagę na rynek europejski, gdy poczyni większe postępy w USA i mniej angażujące stanie się dla niej uruchamianie działalności w kolejnych stanach. Jak zaznaczył, może to nastąpić pod koniec roku.

Przeczytajcie także: Europa zamyka aplikację app2U

Warto przypomnieć, że grunt do oferowania ubezpieczeń w Europie Tesla szykuje sobie już od dłuższego czasu. W 2020 r. zarejestrowała swoją spółkę ubezpieczeniową na Malcie. A w zeszłym roku uruchomiła filie w Berlinie i w Londynie. Dotychczas nie rozpoczęła jednak sprzedaży własnych polis europejskim klientom. Na razie zakres jej ubezpieczeniowej działalności ogranicza się do 12 stanów, z czego w 11 oferuje ubezpieczenia uzależnione od stylu jazdy kierowcy. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście: Tesla w końcu wychodzi z ubezpieczeniami poza Kalifornię. Kierowcom z Teksasu na bieżąco wyliczy składkę w zależności od stylu jazdy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies