Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia od Tesli. Producent elektrycznych aut szykuje się do sprzedaży polis w Niemczech

Obecnie ubezpieczenia Tesli mogą kupić kierowcy z pięciu amerykańskich stanów

Tesla szykuje się do oferowania ubezpieczeń w Niemczech. W ostatnich dniach spółka Tesla Insurance Ltd. (Germany Branch) uzyskała wpis do rejestru handlowego Sądu Rejonowego we Frankfurcie nad Odrą, o czym donosi serwis Tesmanian.

Przeczytajcie także: Tesla uzależni stawkę za ubezpieczenie od stylu jazdy

Niemiecka spółka będzie funkcjonować jako oddział ubezpieczyciela Tesla Insurance z siedzibą na Malcie. Pozwolenie na prowadzenie działalności firma uzyskała od niemieckiego urzędu nadzoru finansowego (Bafin) już w kwietniu zeszłego roku. A dzięki unijnej zasadzie swobody świadczenia usług docelowo będzie mogła sprzedawać ubezpieczenia również w innych krajach Unii Europejskiej.

Obecnie Tesla ubezpiecza swoich klientów tylko na rynku amerykańskim, i to w wybranych stanach. Początkowo z polis od producenta aut korzystać mogli jedynie mieszkańcy Kalifornii. W październiku zeszłego roku firma wyszła z ofertą do kierowców z Teksasu, a od niedawna również z Arizony, Illinois i Ohio. Mieszkańcy tych stanów mogą zdecydować się na ubezpieczenie telematyczne, czyli uzależnić swoją stawkę od stylu jazdy. Firma pobierze dane na ten temat bezpośrednio z pojazdu i na koniec każdego miesiąca wyliczy kierowcy współczynnik bezpieczeństwa (safety score), który wpłynie na wysokość składki.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia telematyczne od General Motors

Na razie nie jest jednak pewne, czy europejskim kierowcom Tesla też zaproponuje ubezpieczenia telematyczne ani czy polisy planuje sprzedawać również poza rynkiem niemieckim. Media spekulują, że nowej oferty ubezpieczeniowej można się spodziewać już w marcu, co byłoby zbieżne z rozpoczęciem produkcji modelu Y w niemieckiej fabryce w Grunheide.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies