Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao Unique to czwarta kandydatka na najciekawszą kartę płatniczą roku. Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2022

Dołączcie do kilku tysięcy czytelników cashless.pl, którzy zagłosowali już w naszym plebiscycie i wybierzcie zdobywców tytułu Cashless Pay 2022

Bank Pekao zaprezentował swoją kartę Mastercard Unique pod koniec października ub. roku. Zdaniem banku jest to pierwsza karta na świecie, która łączy funkcję płatniczą z certyfikatem NFT, pozwalającym tokenizować sztukę. Ponadto grafikę karty stanowi fragment dzieła stworzonego przez artystę – Rafała Bujnowskiego. Obraz podzielono na 440 elementów, a każdy z nich znalazł się na innej karcie, wydanej w limitowanym nakładzie.

Dzięki temu po upływie ważności karty właścicielowi pozostanie nie kawałek bezużytecznego plastiku, a wartościowy fragment dzieła sztuki, z certyfikatem zabezpieczonym blockchainem. Co ciekawe karta Pekao Unique jest też jedną z niewielu na świecie, na której awersie nie ma logo organizacji płatniczej. Te umieszczono na rewersie.

Przeczytajcie także: Pekao i Mastercard zaprezentowały unikalną na świecie kartę z NFT

Karta przeznaczona została dla wybranych klientów bankowości prywatnej Pekao. Aby się o nią ubiegać, trzeba posiadać co najmniej 10 mln zł aktywów. Jeśli ma się takie pieniądze, oprócz praw do fragmentu obrazu znanego artysty, multimilioner uzyskuje także benefity tradycyjnie związane z użytkowaniem karty Mastercard World Elite. Otrzyma między innymi bogaty pakiet ubezpieczeniowy, opiekę osobistego asystenta concierge oraz bezpłatny dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach.

Pekao Unique to jedna z ośmiu kandydatek do tytułu Najciekawsza karta płatnicza roku w plebiscycie Cashless Pay 2022. O tytuł ten konkuruje z pierwszą w historii banku BPS kartą pionową, ING Kartą dla graczy, mBank Pol’and’Rock, Provident Smart Kartą, Revolut mieniącą się, SGB Kartą dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawimy szczegółowo pozostałe kandydatki.

Przeczytajcie także: Zbigniew Jagiełło 50 dni w roku będzie spędzać w Ukrainie

Najciekawsza karta płatnicza roku to jedna z dwóch kategorii w tegorocznym plebiscycie Cashless Pay. Druga to Najciekawszy projekt płatniczy. Do tego tytułu kandydują: biometria behawioralna w kartach mBanku, eTerminal ING, PayEye 2.0, płatności Blik na kasie fiskalnej Paytel, Blik Płacę później, PKO Płacę później, Rebell Pay oraz Visa Mobile.

W plebiscycie Cashless Pay 2022 zagłosować mogą wszyscy czytelnicy cashless.pl, wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj lub kliknąć poniższy baner. Na osoby, które zdecydują się uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze. Na Wasze głosy czekamy do najbliższej niedzieli, do godz. 14. Dołączcie do kilku tysięcy czytelników cashless.pl, którzy zagłosowali już w naszym plebiscycie.

W poprzednich edycjach Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego Cashless Breakfast, który odbędzie się 31 stycznia. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę polskich płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej.

Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama polskich płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać na stronie cashless.pl. Partnerami wspierającymi cały projekt Cashless Pay 2022 zostali: operator serwisu Przelewy24 oraz fundacja Polska Bezgotówkowa.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies