Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podwyżki w BNP Paribas. Wzrosną opłaty za karty oraz wypłaty i wpłaty gotówki

Nowe warunki wejdą w życie 1 marca 2023 r.

BNP Paribas poinformowało o planowanych zmianach w tabeli opłat i prowizji. Nowe warunki będą obowiązywały od 1 marca przyszłego roku i obejmą konta osobiste z aktualnej oferty banku oraz te już wycofane. Wzrosną przede wszystkim koszty wpłat i wypłat gotówki w oddziałach, opłaty miesięczne za karty debetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych.

Przeczytajcie także: Przybywa oddziałów bezgotówkowych

Posiadacze Konta Otwartego na Ciebie muszą się liczyć z tym, że koszt wpłaty lub wypłaty gotówki w banku od marca wzrośnie z 10 zł do 12 zł. Wypłata z bankomatów Euronet Kartą Otwartą na Dzisiaj będzie się wiązała z naliczeniem 7 zł opłaty (zamiast wcześniejszych 5 zł). Do 12 zł wzrośnie zaś minimalna prowizja za wypłatę gotówki za granicą (3 proc. transakcji, minimum 12 zł, zamiast dawnego warunku 3 proc. transakcji, minimum 10 zł).

Opłata miesięczna za obsługę Karty Otwartej na Dzisiaj będzie wynosić standardowo 7 zł, z możliwością zredukowania opłaty do 2 zł pod warunkiem dokonania trzech transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Wcześniej było to 5 zł (z możliwością zniesienia opłaty po spełnieniu warunków). Nadal bezpłatnie z karty będą mogli korzystać użytkownicy w wieku poniżej 26 r.ż.

Wzrosną również opłaty miesięczne za obsługę innych kart: z 6 do 8 zł w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat, z 10 na 12 zł w przypadku Karty Otwartej na Świat i z 8 na 10 zł za Kartę Multiwalutową. Podniesienia opłat za karty Otwartą na eŚwiat i Otwartą na Świat można łatwo uniknąć, o ile w miesiącu poprzedzającym użytkownik zaloguje się przynajmniej raz do systemu bankowości internetowej GOonline lub GOmobile, a dodatkowo bank będzie posiadał zgodę na komunikowanie się z nim w formie elektronicznej i telefonicznej.

Przeczytajcie także: Tryb ciemny w GOmobile

W przypadku Mojego Konta Premium oraz Konta Samodzielniaka najważniejszą zmianą będzie podniesienie opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach – tu również koszt wzrośnie z 10 do 12 zł.

Bank tłumaczy podwyżki przede wszystkim koniecznością dostosowania do sytuacji rynkowej, ale też kosztami związanymi z inwestycjami w nowoczesną infrastrukturę technologiczną.

Jednocześnie BNP Paribas podkreśla, że użytkownicy kont wycofywanych z oferty mogą bezpłatnie zmienić je na jedno z aktualnie oferowanych, czyli Konto Otwarte na Ciebie lub Moje Konto Premium. Dzięki temu zapewnią sobie dostęp do dużo szerszego zestawu funkcji i możliwości.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies