Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podwyżki w BNP Paribas. Wzrosną opłaty za karty oraz wypłaty i wpłaty gotówki

Nowe warunki wejdą w życie 1 marca 2023 r.

BNP Paribas poinformowało o planowanych zmianach w tabeli opłat i prowizji. Nowe warunki będą obowiązywały od 1 marca przyszłego roku i obejmą konta osobiste z aktualnej oferty banku oraz te już wycofane. Wzrosną przede wszystkim koszty wpłat i wypłat gotówki w oddziałach, opłaty miesięczne za karty debetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów krajowych i zagranicznych.

Przeczytajcie także: Przybywa oddziałów bezgotówkowych

Posiadacze Konta Otwartego na Ciebie muszą się liczyć z tym, że koszt wpłaty lub wypłaty gotówki w banku od marca wzrośnie z 10 zł do 12 zł. Wypłata z bankomatów Euronet Kartą Otwartą na Dzisiaj będzie się wiązała z naliczeniem 7 zł opłaty (zamiast wcześniejszych 5 zł). Do 12 zł wzrośnie zaś minimalna prowizja za wypłatę gotówki za granicą (3 proc. transakcji, minimum 12 zł, zamiast dawnego warunku 3 proc. transakcji, minimum 10 zł).

Opłata miesięczna za obsługę Karty Otwartej na Dzisiaj będzie wynosić standardowo 7 zł, z możliwością zredukowania opłaty do 2 zł pod warunkiem dokonania trzech transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Wcześniej było to 5 zł (z możliwością zniesienia opłaty po spełnieniu warunków). Nadal bezpłatnie z karty będą mogli korzystać użytkownicy w wieku poniżej 26 r.ż.

Wzrosną również opłaty miesięczne za obsługę innych kart: z 6 do 8 zł w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat, z 10 na 12 zł w przypadku Karty Otwartej na Świat i z 8 na 10 zł za Kartę Multiwalutową. Podniesienia opłat za karty Otwartą na eŚwiat i Otwartą na Świat można łatwo uniknąć, o ile w miesiącu poprzedzającym użytkownik zaloguje się przynajmniej raz do systemu bankowości internetowej GOonline lub GOmobile, a dodatkowo bank będzie posiadał zgodę na komunikowanie się z nim w formie elektronicznej i telefonicznej.

Przeczytajcie także: Tryb ciemny w GOmobile

W przypadku Mojego Konta Premium oraz Konta Samodzielniaka najważniejszą zmianą będzie podniesienie opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach – tu również koszt wzrośnie z 10 do 12 zł.

Bank tłumaczy podwyżki przede wszystkim koniecznością dostosowania do sytuacji rynkowej, ale też kosztami związanymi z inwestycjami w nowoczesną infrastrukturę technologiczną.

Jednocześnie BNP Paribas podkreśla, że użytkownicy kont wycofywanych z oferty mogą bezpłatnie zmienić je na jedno z aktualnie oferowanych, czyli Konto Otwarte na Ciebie lub Moje Konto Premium. Dzięki temu zapewnią sobie dostęp do dużo szerszego zestawu funkcji i możliwości.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies