Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko przesyłki. InPost wystartuje z nową usługą finansową w 2023 roku

O nowych planach opowiadał prezes spółki Rafał Brzoska. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów

InPost opublikował właśnie wyniki finansowe za III kwartał 2022 r., a podsumowaniu towarzyszyła zapowiedź nowej usługi. W trakcie konferencji prasowej prezes firmy Rafał Brzoska przekazał, że firma pracuje nad usługami finansowymi, które będą powiązane z dotychczasową działalnością InPostu.

Przeczytajcie także: InPost podnosi ceny dla klientów Allegro

– Pierwszy kwartał przyszłego roku to będzie moment, kiedy świat ujrzy nową usługę InPostu w tej materii – mówił Brzoska, którego cytuje serwis ISB News. Szef InPostu zaznaczał przy tym, że może jedynie potwierdzić, że takie prace trwają. Nie chciał doprecyzować, co będzie się składało na nową ofertę usług finansowych spółki.

Jak mogliście już przeczytać, wcześniej pojawiały się nieoficjalne doniesienia o tych planach InPostu. Spółka zarejestrowała już znaki handlowe InPost Izi i InPostPay. We wrześniu "Puls Biznesu" wskazywał, że pierwszy ze znaków będzie dotyczył płatności internetowych połączonych z aplikacją mobilną spółki. Druga miałaby być ofertą związaną z płatnościami odroczonymi (BNPL, buy now, pay later).

Przeczytajcie także: Koniec współpracy InPostu i Żabki

InPost, platforma do obsługi dostaw dla e-commerce, poinformował, że w III kwartale 2022 r. obsłużył ponad 178 mln przesyłek (wzrost o 32 proc.) i ma łącznie 26,3 tys. Paczkomatów (w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji). Tylko w Polsce spółka obsługuje około 16,3 mln klientów (wzrost o 13 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r.).

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: INPOST, BRZOSKA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies