Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciąg dalszy zmian w Ergo Hestii. Za Piotrem Śliwickim odchodzi Justyna Wajs

Justyna Wajs z Ergo Hestią była związana od 2012 r.

Justyna Wajs, członkini zarządu Ergo Hestii, poinformowała o rezygnacji z zajmowanego przez siebie stanowiska. Ustąpić zamierza z końcem bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Monika Kulińska dołącza do zarządu Allianza

Justyna Wajs w Ergo Hestii nadzoruje obszary sprzedaży i technologii. W zarządzie zasiada od sierpnia 2019 r., ale z grupą jest związana od czerwca 2012 r. Odpowiadała m.in. za projektowanie narzędzi sprzedażowych. W 2015 r. została powołana na stanowisko prezeski spółki technologicznej Atena, przejętej następnie przez Ergo. Zajmuje również wysokie stanowiska na poziomie grupy – zasiada w zarządach Ergo International oraz Ergo Technology & Services Management.

Przeczytajcie także: Anna Włodarczyk-Moczkowska pokieruje Compensą

Rezygnacja Justyny Wajs zbiega się w czasie z inną ważną zmianą kadrową w Ergo Hestii. Z końcem roku swoją działalności w firmie zamierza zakończyć także jej obecny prezes Piotr Maria Śliwicki, który kierował sopockim ubezpieczycielem przez ostatnie 31 lat, od samych początków firmy. Jego miejsce zajmie Artur Borowiński, dotychczas prezes Compensy.

Okiem redaktora

Ewidentnie w Ergo Hestii kończy się pewna epoka. Z wielkiej trójki, która Hestię tworzyła od początku, z końcem roku odejdzie ostatni: Piotr Śliwicki. Wcześniej w tym roku z firmą pożegnał się Grzegorz Szatkowski, a kilka lat wcześniej – z powodów zdrowotnych – ustąpiła Małgorzata Makulska. Po odejściu Justyny Wajs, mogącej się pochwalić znacznie krótszym stażem niż tych troje, ale jednak mocno związanej z Hestią, w składzie zarządu ze "starej gwardii" pozostanie tylko Adam Roman, zasiadający w zarządzie od 2007 r., ale z firmą związany od 1993 r. Towarzyszyć mu będą: w roli prezesa Artur Borowiński (dotychczas szef Compensy), Marcin Dymek, Kazimierz Majdański i Piotr Matysiak – wszyscy trzej powołani w marcu tego roku, choć trzeba odnotować, że Majdański ma 22-letni staż w Hestii, a Matysiak 9-letni. Zarząd uzupełnia powołany w styczniu tego roku Dirk Schautes.

 

Ida Krzemińska-Albrycht
KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies