Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allianz uzupełnił skład zarządu swojej spółki życiowej. Monika Kulińska będzie odpowiadać za pion sprzedaży

Monika Kulińska od 25 lat była związana z Avivą, a po jej przejęciu przez Allianz odpowiadała za sprawy HR w strukturach niemieckiego ubezpieczyciela

Monika Kulińska została powołana do zarządu Allianz Życie. Nowa członkini zarządu będzie odpowiadać za pion sprzedaży, a obowiązki przejmie od Matthiasa Baltina, prezesa spółki, który dotychczas nadzorował również ten obszar.

Przeczytajcie także: Piotr Śliwicki opuści fotel prezesa Ergo Hestii

Monika Kulińska od 25 lat jest związana z Avivą. W 2009 r. została dyrektorem HR, w 2016 r. dołączyła do zarządu spółki dystrybucyjnej Aviva sp. z o.o. (obecnie Allianz sp. z o.o.), a od 2019 r. kierowała również rekrutacją i rozwojem w sieci agencyjnej. Po fuzji Avivy z Allianzem objęła stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za sprawy HR w Allianz, kontynuując swoje zaangażowanie w obszarze wsparcia sprzedaży.

Przeczytajcie także: Anna Włodarczyk-Moczkowska pokieruje Compensą

Uzupełnienia składu zarządu Allianza Życie spodziewano się co najmniej od czasu lipcowej fuzji. Wtedy to zaprezentowano 5-osobowy skład spółki majątkowej, a 4-osobowy spółki życiowej. Na tę dysproporcję zapewne wpłynęła niewiele wcześniejsza rezygnacja Jolanty Karny, przez wiele lat związanej z Avivą, z funkcji prezeski spółki życiowej.

Obecnie w zarządach obu towarzystw zasiadają Matthias Baltin (prezes), Vojtech Pivny i Marcin Kulawik. W spółce życiowej dotychczas towarzyszył im jedynie Paweł Pytel, ale teraz panowie zyskają wsparcie nowej członkini zarządu. Z kolei w spółce majątkowej członkami zarządu są również Martin Klecha oraz Monika Leżyńska, która dołączyła do firmy w sierpniu.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies