Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autokonto. Oto nowa aplikacja dla kierowców. Można w niej płacić za autostrady, parkingi, wybierać ubezpieczenie czy sfinansować zakup auta

Firma oferująca aplikację Autokonto ma status małej instytucji płatniczej, a jej założycielem i szefem jest Jakub Kizielewicz

Firma Autokonto została wpisana na listę partnerów dystrybucyjnych systemu e-TOLL. Oznacza to, że za pośrednictwem oferowanej przez nią aplikacji o tej samej nazwie będzie można kupować bilety autostradowe uprawniające do przejazdu płatnymi odcinkami państwowych autostrad A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica.

Przeczytajcie także: E-bilety autostradowe dostępne w IKO

O firmie Autokonto mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl półtora roku temu, kiedy to podmiot ten został wpisany na prowadzoną przez KNF listę małych instytucji płatniczych. Rozwija system, który ma pomóc kierowcom w sposób przyjazny i efektywny załatwiać wszystkie potrzeby związane z codzienną eksploatacją samochodu, jego ubezpieczeniem i finansowaniem. Założycielem i szefem podmiotu jest Jakub Kizielewicz, były prezes Prime Car Management (Masterlease).

Niedawno w sklepach Google Play i App Store firma udostępniła swoją aplikację. Oprócz wspomnianych płatności za autostrady państwowe, można za jej pomocą regulować również należności za przejazdy autostradami A1 AmberGo i A4 Katowice–Kraków, z wykorzystaniem videotollingu. Na liście funkcji aplikacji znaleźć też można wnoszenie opłat za parkowanie w strefach miejskich, umawianie przeglądu w serwisie, pomoc w zakupie opon, a także bardziej złożone usługi jak zakup ubezpieczenia czy zgłoszenie szkody komunikacyjnej.

Aplikacja ma też pomagać przy zakupie auta i porównywaniu ofert finansowania. Wystarczy, że użytkownik zrobi zdjęcie pojazdu, który mu się podoba, a jego marka i model zostaną automatycznie zidentyfikowane i Autokonto przedstawi mu oferty zakupu wraz z propozycją finansowania.

Przeczytajcie także: Mikroubezpieczenia wycofane ze SkyCash

Użytkownicy będą mogli z aplikacji korzystać również przy sprzedaży swojego pojazdu, wspierając się specjalnym kreatorem przy tworzeniu ogłoszenia oraz zyskując dostęp do ofert zakupu przygotowanych przez dealerów współpracujących z Autokonto.

W aplikacji zintegrowano kilka porównywarek, aby w korzystaniu z poszczególnych funkcji klient miał dostęp do najbardziej atrakcyjnych ofert. Wybrać będzie mógł samodzielnie, ale w razie potrzeby do jego dyspozycji jest też Autodobrodziej, czyli doradca, który pomoże w trudniejszych kwestiach.

Częścią zestawu usług budowanych przez firmę jest także Autofidea.pl - katalog aut w abonamencie, oraz Benefidea.pl - strona z benefitami pracowniczymi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies