Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-bilety autostradowe już dostępne w IKO. Klienci PKO mogą za pomocą aplikacji opłacać przejazd państwowymi odcinkami autostrad A2 i A4

IKO jest pierwszą aplikacją bankową, w której pojawiła się możliwość zakupu e-biletów autostradowych

PKO BP potwierdził wdrożenie usługi sprzedaży e-biletów autostradowych do aplikacji IKO, co serwis cashless.pl anonsował już w połowie lutego. Dziś należąca do banku spółka PKO Finat została wpisana na listę partnerów systemu e-TOLL, a bank poinformował o tej nowości na swojej stronie internetowej.

Przeczytajcie także: W których aplikacjach bankowych znajdziecie bilety i parkingi?

E-bilet autostradowy uprawnia do przejazdu płatnymi odcinkami państwowych autostrad A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Aby kupić go w IKO, należy kliknąć „Więcej”, następnie „Usługi”, przejść do zakładki „Opłaty za autostrady”, wybrać „Bieżące” i kliknąć „Kup e-bilet autostradowy”. Wyświetli się formularz zakupu, w którym należy wybrać pojazd, autostradę, miejsce wjazdu i zjazdu oraz planowaną datę i godzinę wjazdu. Bilet będzie ważny przez 48 godzin od zadeklarowanego czasu wjazdu. Opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z konta.

Wcześniej PKO BP udostępnił już użytkownikom swojej aplikacji możliwość opłacania przejazdów po autostradach A1 Toruń–Gdańsk i A4 Katowice–Kraków. Na tych odcinkach pobór należności odbywa się na automatycznie, na podstawie odczytu tablic rejestracyjnych na wjeździe i wyjeździe z płatnej drogi.

Przeczytajcie także: Popularność Apple Pay i Google Pay w Polsce

IKO jest pierwszą aplikacją bankową, w której pojawiła się możliwość regulowania należności za przejazdy A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Wprowadzenie e-biletów do swojej apki zapowiedziało także SGB. W tym przypadku będzie to efekt współpracy banku z Autopay.

Obecnie e-bilety autostradowe są dostępne w aplikacjach Autopay, mPay, SkyCash, Spark, Orlen Pay i mFlota. a także w rządowej e-TOLL PL Bilet i na stronie internetowej etoll.gov.pl. W tradycyjnej, wydrukowanej postaci można je nabyć także na wybranych stacjach paliw Orlenu i Lotosu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies