Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-bilety autostradowe już dostępne w IKO. Klienci PKO mogą za pomocą aplikacji opłacać przejazd państwowymi odcinkami autostrad A2 i A4

IKO jest pierwszą aplikacją bankową, w której pojawiła się możliwość zakupu e-biletów autostradowych

PKO BP potwierdził wdrożenie usługi sprzedaży e-biletów autostradowych do aplikacji IKO, co serwis cashless.pl anonsował już w połowie lutego. Dziś należąca do banku spółka PKO Finat została wpisana na listę partnerów systemu e-TOLL, a bank poinformował o tej nowości na swojej stronie internetowej.

Przeczytajcie także: W których aplikacjach bankowych znajdziecie bilety i parkingi?

E-bilet autostradowy uprawnia do przejazdu płatnymi odcinkami państwowych autostrad A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Aby kupić go w IKO, należy kliknąć „Więcej”, następnie „Usługi”, przejść do zakładki „Opłaty za autostrady”, wybrać „Bieżące” i kliknąć „Kup e-bilet autostradowy”. Wyświetli się formularz zakupu, w którym należy wybrać pojazd, autostradę, miejsce wjazdu i zjazdu oraz planowaną datę i godzinę wjazdu. Bilet będzie ważny przez 48 godzin od zadeklarowanego czasu wjazdu. Opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z konta.

Wcześniej PKO BP udostępnił już użytkownikom swojej aplikacji możliwość opłacania przejazdów po autostradach A1 Toruń–Gdańsk i A4 Katowice–Kraków. Na tych odcinkach pobór należności odbywa się na automatycznie, na podstawie odczytu tablic rejestracyjnych na wjeździe i wyjeździe z płatnej drogi.

Przeczytajcie także: Popularność Apple Pay i Google Pay w Polsce

IKO jest pierwszą aplikacją bankową, w której pojawiła się możliwość regulowania należności za przejazdy A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Wprowadzenie e-biletów do swojej apki zapowiedziało także SGB. W tym przypadku będzie to efekt współpracy banku z Autopay.

Obecnie e-bilety autostradowe są dostępne w aplikacjach Autopay, mPay, SkyCash, Spark, Orlen Pay i mFlota. a także w rządowej e-TOLL PL Bilet i na stronie internetowej etoll.gov.pl. W tradycyjnej, wydrukowanej postaci można je nabyć także na wybranych stacjach paliw Orlenu i Lotosu.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies