Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-bilety autostradowe pojawią się wkrótce w apce SGB Mobile. Rozwiązanie przygotowano we współpracy z Autopay

Za pomocą e-biletu autostradowego można opłacić przejazd odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica

W aplikacji SGB Mobile pojawi się możliwość kupowania e-biletów autostradowych. Dzięki temu użytkownicy apki będą mogli regulować w ten sposób należność za przejazd odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica. Rozwiązanie przygotowano wspólnie z Autopay, z którym SGB współpracuje też przy usłudze automatycznego opłacania przejazdu autostradami A1 Toruń – Gdańsk i A4 Katowice – Kraków (A4).

Przeczytajcie także: Kantor w SGB Mobile

Ponieważ wdrożenia należy spodziewać się w pierwszym półroczu tego roku, SGB Mobile będzie prawdopodobnie jedną z pierwszych aplikacji bankowych, z pomocą których będzie można opłacać przejazd państwowymi drogami płatnymi. Zaawansowane prace w tym zakresie prowadzi też PKO BP, opierając się na rozwiązaniu swojej spółki PKO Finat.

Przeczytajcie także: Płatności za paliwo w Autopay

E-bilet autostradowy uprawnia do przejazdu odcinkami autostrad A2 i A4, zarządzanymi przez GDDKiA. Można go wykupić w formie elektronicznej za pomocą aplikacji partnerów systemu, którymi obecnie są: Autopay, mPay, SkyCash, Platforma Detalistów z aplikacją Spark oraz Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota. Do zakupu biletów może posłużyć także rządowa apka e-TOLL PL Bilet lub strona etoll.gov.pl. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań bilet kupią na wybranych stacjach paliw Orlenu i Lotosu. E-bilet autostradowy jest jednym ze sposobów regulowania należności za przejazd wskazanymi odcinkami, odkąd z państwowych zniknęły szlabany, a wraz z nimi możliwość wnoszenia opłaty przy bramkach. Mogą z niego korzystać kierowcy poruszający się pojazdami o masie do 3,5 t.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies