Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
E-bilety autostradowe pojawią się wkrótce w apce SGB Mobile. Rozwiązanie przygotowano we współpracy z Autopay

Za pomocą e-biletu autostradowego można opłacić przejazd odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica

W aplikacji SGB Mobile pojawi się możliwość kupowania e-biletów autostradowych. Dzięki temu użytkownicy apki będą mogli regulować w ten sposób należność za przejazd odcinkami autostrad A2 Konin – Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica. Rozwiązanie przygotowano wspólnie z Autopay, z którym SGB współpracuje też przy usłudze automatycznego opłacania przejazdu autostradami A1 Toruń – Gdańsk i A4 Katowice – Kraków (A4).

Przeczytajcie także: Kantor w SGB Mobile

Ponieważ wdrożenia należy spodziewać się w pierwszym półroczu tego roku, SGB Mobile będzie prawdopodobnie jedną z pierwszych aplikacji bankowych, z pomocą których będzie można opłacać przejazd państwowymi drogami płatnymi. Zaawansowane prace w tym zakresie prowadzi też PKO BP, opierając się na rozwiązaniu swojej spółki PKO Finat.

Przeczytajcie także: Płatności za paliwo w Autopay

E-bilet autostradowy uprawnia do przejazdu odcinkami autostrad A2 i A4, zarządzanymi przez GDDKiA. Można go wykupić w formie elektronicznej za pomocą aplikacji partnerów systemu, którymi obecnie są: Autopay, mPay, SkyCash, Platforma Detalistów z aplikacją Spark oraz Orlen z aplikacjami Orlen Pay i mFlota. Do zakupu biletów może posłużyć także rządowa apka e-TOLL PL Bilet lub strona etoll.gov.pl. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań bilet kupią na wybranych stacjach paliw Orlenu i Lotosu. E-bilet autostradowy jest jednym ze sposobów regulowania należności za przejazd wskazanymi odcinkami, odkąd z państwowych zniknęły szlabany, a wraz z nimi możliwość wnoszenia opłaty przy bramkach. Mogą z niego korzystać kierowcy poruszający się pojazdami o masie do 3,5 t.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies