Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU usprawnia wycenę szkód w ruchomościach domowych. Wykorzysta narzędzie szwedzkiego insurtechu

Aplikacja AiHome pomoże pracownikom PZU w wycenie uszkodzonych sprzętów RTV/AGD

PZU wprowadza aplikację do likwidacji szkód w mieszkaniach, która pomoże w pracy opiekunom klienta. W oprogramowaniu, przygotowanym we współpracy ze szwedzkim insurtechem Upptec, wykorzystano sztuczną inteligencję do oceny szkody w ruchomościach domowych.

Przeczytajcie także: PZU wprowadza aplikację do wykrywania nowotworów skóry

Aplikacja o nazwie AiHome ma pomóc pracownikom PZU wyceniającym wyposażenia domów, a szczególnie sprzęt RTV i AGD. Na platformie znajdą wszystkie dostępne w Polsce produkty z prostą wyszukiwarką. W przypadku sprzętów, które nie są już produkowane, aplikacja zaproponuje zamiennik. Dzięki codziennej aktualizacji cen od wiodących sprzedawców wyceny mają być adekwatne do szkody klienta, a przy tym jednolite. Wszyscy likwidatorzy otrzymają te same dane.

Użytkownik programu może wygenerować raport z wyceny zawierający wszystkie ważne informacje dla ubezpieczyciela i dla klienta. Może też wskazać klientowi, gdzie może kupić nowy produkt, który został uszkodzony.

Przeczytajcie także: PZU wyceni szkody w pojeździe na podstawie zdjęć

Z perspektywy ubezpieczyciela ważną zaletą nowego rozwiązania jest to, że aplikacja automatycznie podaje dane do wyceny. Pracownik PZU nie musi ich samodzielnie uwzględniać i przeliczać, co przyspiesza obsługę i ogranicza potencjalne błędy. W ciągu ostatniego roku aplikacja była testowana przez ubezpieczyciela, który porównywał wyniki funkcjonowania programu ze standardowymi sposobami wyceny. Teraz zostanie udostępniona wszystkim opiekunom klienta i będzie wykorzystywana do kwalifikujących się szkód.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies