Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU usprawnia wycenę szkód w ruchomościach domowych. Wykorzysta narzędzie szwedzkiego insurtechu

Aplikacja AiHome pomoże pracownikom PZU w wycenie uszkodzonych sprzętów RTV/AGD

PZU wprowadza aplikację do likwidacji szkód w mieszkaniach, która pomoże w pracy opiekunom klienta. W oprogramowaniu, przygotowanym we współpracy ze szwedzkim insurtechem Upptec, wykorzystano sztuczną inteligencję do oceny szkody w ruchomościach domowych.

Przeczytajcie także: PZU wprowadza aplikację do wykrywania nowotworów skóry

Aplikacja o nazwie AiHome ma pomóc pracownikom PZU wyceniającym wyposażenia domów, a szczególnie sprzęt RTV i AGD. Na platformie znajdą wszystkie dostępne w Polsce produkty z prostą wyszukiwarką. W przypadku sprzętów, które nie są już produkowane, aplikacja zaproponuje zamiennik. Dzięki codziennej aktualizacji cen od wiodących sprzedawców wyceny mają być adekwatne do szkody klienta, a przy tym jednolite. Wszyscy likwidatorzy otrzymają te same dane.

Użytkownik programu może wygenerować raport z wyceny zawierający wszystkie ważne informacje dla ubezpieczyciela i dla klienta. Może też wskazać klientowi, gdzie może kupić nowy produkt, który został uszkodzony.

Przeczytajcie także: PZU wyceni szkody w pojeździe na podstawie zdjęć

Z perspektywy ubezpieczyciela ważną zaletą nowego rozwiązania jest to, że aplikacja automatycznie podaje dane do wyceny. Pracownik PZU nie musi ich samodzielnie uwzględniać i przeliczać, co przyspiesza obsługę i ogranicza potencjalne błędy. W ciągu ostatniego roku aplikacja była testowana przez ubezpieczyciela, który porównywał wyniki funkcjonowania programu ze standardowymi sposobami wyceny. Teraz zostanie udostępniona wszystkim opiekunom klienta i będzie wykorzystywana do kwalifikujących się szkód.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies