Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU chce ułatwić wykrywanie nowotworów skóry. Pomoże w tym aplikacja SkinVision

Pilotaż rozwiązania w Polsce wykazał, że jest ono skuteczne – na podstawie zdjęć aplikacja wykryła pięć przypadków raka

PZU informuje o starcie ogólnopolskiego programu "Minuta dla skóry", który ma wspierać wykrywanie raka przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi. Partnerem spółki w tym projekcie jest holenderski startup SkinVision – jego aplikacja umożliwia badanie skóry przy wykorzystaniu jej zdjęcia. Analiza fotografii trwa kilkadziesiąt sekund, a cały proces jest medycznie certyfikowany.

Przeczytajcie także: Zbliża się premiera dwóch nowych zegarków Fitbit

Aplikacja SkinVision jest dostępna dla pracowników firm, które wykupiły w PZU Życie ubezpieczenie grupowe. Jeżeli firma ma dostęp do tej usługi, wystarczy, że pracownik pobierze aplikację. W kolejnym kroku należy wykonać zdjęcie znamienia – zostanie ono poddane analizie i algorytmy ocenią ryzyko wystąpienia nowotworu. Przypadki z wysoką oceną ryzyka są dodatkowo weryfikowane przez lekarzy dermatologów.

Twórcy narzędzia przekonują, że jest ono w stanie wykryć raka skóry u ponad 90 proc. osób z tą chorobą. Startup SkinVision z pomocą apki wykonał już na świecie ponad 3,5 mln kontroli skóry, wykrywając ponad 55 tys. zmian nowotworowych. Rozwiązanie było też testowane w Polsce: pilotażem PZU objęto pracowników tej instytucji oraz współpracujących z nią firm. Łącznie ponad 100 tys. osób mogło wypróbować oprogramowanie. W pięciu przypadkach wykryto nowotwór, który następnie potwierdził lekarz.

Przeczytajcie także: Największe banki mają ponad 11,3 mln aktywnych "blikowiczów"

Jednocześnie PZU przypomina, że w ostatnich dwóch dekadach liczba zachorowań na czerniaka wzrosła w Polsce trzykrotnie, a umieralność na niego jest w naszym kraju o prawie 20 proc. wyższa niż w Unii Europejskiej. Zdecydowana większość przypadków raka skóry zauważana jest samodzielnie, w domu. Jego wczesne wykrycie pozytywnie wpływa na proces leczenia i przeżywalność.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies