Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliża się premiera dwóch nowych zegarków Fitbit. Na urządzeniach mogą się pojawić płatności od Google'a

Mowa o urządzeniach Fitbit Sense 2 oraz Versa 4. Na razie nie wiadomo, co stanie się z płatnościami Fitbit Pay

Fanów marki Fitbit powinny zainteresować doniesienia na temat premiery dwóch smartwatchy: Sense 2 oraz Versa 4. Jak podaje serwis 9to5Google, urządzenia te mogą się doczekać integracji z Portfelem Google. Mają na to wskazywać zmiany, które wprowadzane są w menu tego ostatniego – pojawiły się w nim grafiki przedstawiające sprzęt Fitbit, nazwa ta pada także w ich opisie.

Przeczytajcie także: Blik zastrzegł logo swoich płatności odroczonych

Na razie nie jest jasne, czy oznacza to całkowite wycięcie ze sprzętu usługi Fitbit Pay. Możliwe, że korporacja technologiczna z Mountain View pozostawi użytkownikom wybór, a obie usługi płatnicze będą koegzystować na zegarkach Fitbit. Sprawa jest o tyle ciekawa, że będzie to pierwsza premiera urządzeń Fitbit z wyższej półki, od kiedy firma ta trafiła pod skrzydła firmy Alphabet (spółka matka Google).

Informacje o przejęciu pojawiły się pod koniec 2019 roku, ale wówczas nie było jasne, czy na transakcję o wartości 2,1 mld dolarów zgodę wydadzą np. unijni urzędnicy. Jednak pod koniec 2020 roku dali oni zielone światło przejęciu, a niedługo później informowano o oficjalnym sfinalizowaniu zakupu.

Przeczytajcie także: Insurtech Beesafe poszerza ofertę

Strony wciąż nie ogłaszały, jaka będzie przyszłość Fitbit Pay – w teorii rozwiązanie to stanowi konkurencję dla Portfela Google (Google Pay). W Polsce oferuje je szereg banków, w tym Pekao, Santander czy BNP Paribas (więcej na ten temat znajdziecie w tym zestawieniu). Usługa Fitbit Pay odgrywa jednak marginalną rolę na rynku płatności mobilnych (ma o wiele mniej użytkowników niż Google Pay czy nawet Garmin Pay). Więcej na ten temat tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies