Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekord Express Elixir. 9 września system rozliczył milion transakcji

To pierwszy raz w historii, gdy zarządzany przez KIR system przelewów ekspresowych w ciągu jednego dnia przetworzył więcej niż milion płatności

Do tego, że KIR chwali się rekordami transakcji, odnotowywanymi przez Express Elixir, czytelnicy cashless.pl zdążyli się już przyzwyczaić. Piszemy o tym dość regularnie po publikacji comiesięcznych statystyk tego systemu. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Jak donosi KIR, 9 września bieżącego roku był ważnym dniem w rozwoju Express Elixira. Po raz pierwszy w historii, jednego dnia system obsłużył więcej niż milion transakcji.

Przeczytajcie także: Bardzo dobry kwartał systemu Blik

Express Elixir to system uruchomiony w 2012 r. jako drugi na polskim rynku umożliwiający realizowanie w czasie rzeczywistym przelewów pomiędzy rachunkami w różnych bankach. System jest też wykorzystywany przez Blika do realizacji transakcji P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy. I to prawdopodobnie w dużej mierze dzięki temu Express Elixir może cieszyć się z ostatniego rekordu, bo przelewy P2P Blikiem rosną bardzo szybko.

Z najnowszych danych Polskiego Standardu Płatności (operator Blika) wynika, że w II kw. bieżącego roku jego klienci wykonali ponad 57 mln przelewów P2P. To daje niemal 630 tys. średnio dziennie. Prawdopodobnie w III kw. tych przelewów jest jeszcze więcej, bo PSP regularnie informuje o przyrostach w tej kategorii transakcji.

Przeczytajcie także: Rekordowy miesiąc systemu Express Elixir

Natomiast jeśli chodzi o Express Elixir, to w sierpniu system ten rozliczył 20,12 mln transakcji o łącznej wartości 13 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 11,05 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 8,6 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 82 proc., a ich wartość o 52 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies