Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekord Express Elixir. 9 września system rozliczył milion transakcji

To pierwszy raz w historii, gdy zarządzany przez KIR system przelewów ekspresowych w ciągu jednego dnia przetworzył więcej niż milion płatności

Do tego, że KIR chwali się rekordami transakcji, odnotowywanymi przez Express Elixir, czytelnicy cashless.pl zdążyli się już przyzwyczaić. Piszemy o tym dość regularnie po publikacji comiesięcznych statystyk tego systemu. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Jak donosi KIR, 9 września bieżącego roku był ważnym dniem w rozwoju Express Elixira. Po raz pierwszy w historii, jednego dnia system obsłużył więcej niż milion transakcji.

Przeczytajcie także: Bardzo dobry kwartał systemu Blik

Express Elixir to system uruchomiony w 2012 r. jako drugi na polskim rynku umożliwiający realizowanie w czasie rzeczywistym przelewów pomiędzy rachunkami w różnych bankach. System jest też wykorzystywany przez Blika do realizacji transakcji P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy. I to prawdopodobnie w dużej mierze dzięki temu Express Elixir może cieszyć się z ostatniego rekordu, bo przelewy P2P Blikiem rosną bardzo szybko.

Z najnowszych danych Polskiego Standardu Płatności (operator Blika) wynika, że w II kw. bieżącego roku jego klienci wykonali ponad 57 mln przelewów P2P. To daje niemal 630 tys. średnio dziennie. Prawdopodobnie w III kw. tych przelewów jest jeszcze więcej, bo PSP regularnie informuje o przyrostach w tej kategorii transakcji.

Przeczytajcie także: Rekordowy miesiąc systemu Express Elixir

Natomiast jeśli chodzi o Express Elixir, to w sierpniu system ten rozliczył 20,12 mln transakcji o łącznej wartości 13 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 11,05 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 8,6 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 82 proc., a ich wartość o 52 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies