Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwa dobra passa systemów KIR. Najdynamiczniej wciąż rośnie Express Elixir

W sierpniu 2022 r. w systemie Elixir rozliczono 178,66 mln transakcji o wartości 671,33 mld zł

KIR zaprezentował sierpniowe dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych. Wzrosty ponownie zanotowały wszystkie Elixiry, jednak w ujęciu procentowym – tradycyjnie – wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik – Express Elixir.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza ubezpieczenie elektroniki

W systemie Express Elixir w poprzednim miesiącu rozliczono 20,12 mln transakcji o wartości 13 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 11,05 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 8,6 mld zł. Oznacza to, że w ciągu roku liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych zwiększyła się o 82 proc., a ich wartość o 52 proc.

Za pośrednictwem systemu Euro Elixir, obsługującego rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w sierpniu rozliczono 4,13 mln transakcji o wartości 29,67 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 3,3 mln komunikatów, których wartość wyniosła 18,2 mld euro. Liczba transakcji zwiększyła się zatem o 26 proc., a wartość o 63 proc.

Przeczytajcie także: Moje ING z nową odsłoną modułu maklerskiego

Z kolei z pomocą systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w poprzednim miesiącu 178,66 mln transakcji o wartości 671,33 mld zł. W analogicznym okresie 2021 roku KIR przetworzył w nim 170,5 mln komunikatów, których wartość wyniosła 571,2 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 5 proc., a ich wartość o 18 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies