Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska potwierdza: Pocztex mobile to nowa aplikacja spółki. Oto jej logo i funkcjonalność

Spółka nie podaje jednak na razie, kiedy ma zamiar wdrożyć aplikację Pocztex mobile

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl pisałem o nowej aplikacji mobilnej Poczty Polskiej. Wszystko za sprawą zgłoszenia, jakie znalazłem w Biuletynie Urzędu Patentowego. Przeczytacie o tym w tekście "Pocztex mobile" nową apką Poczty Polskiej? Spółka zastrzegła nazwę w Urzędzie Patentowym. Już po publikacji Poczta Polska przekazała nam, że w rejestracji znaku towarowego "Pocztex mobile" nie ma przypadku.

Przeczytajcie także: Poczta Polska pracuje nad nową marką finansową

Spółka zgodnie z zapowiedziami z października 2021 roku pracuje nad apką mobilną na potrzeby klientów i potwierdziła, że będzie ona występować pod nazwą "Pocztex mobile". Zarejestrowany w Urzędzie Patentowym znak przyszłej aplikacji wygląda jak na grafice poniżej.

Poczta doprecyzowała, jakie będą funkcje aplikacji. Ma pozwolić na kompleksową obsługę przesyłek kurierskich, od nadania, przez śledzenie po odbiór paczki w automatach paczkowych (Pocztex AUTOMAT), punktach partnerskich (Pocztex PUNKT) czy w dostawie do drzwi (Pocztex KURIER).

"Pocztex mobile" pozwoli też na zdalne otwarcie skrytki automatu pocztowego lub odebranie przesyłki po zeskanowaniu QR kodu. Klienci za pomocą kodu z apki będą mogli także odebrać zamówienie w punktach partnerskich. – Aplikacja umożliwia śledzenie wszystkich rejestrowanych przesyłek, zarówno kurierskich, jak i paczkowych czy listowych oraz szybkie wyszukiwanie placówek pocztowych, kodów pocztowych oraz punktów partnerskich – przekazała Poczta Polska. Z udostępnionych informacji wynika więc, że aplikacja pod względem funkcji będzie przypominała tę znaną np. z InPostu.

Przeczytajcie także: PZU chce ułatwić wykrywanie nowotworów skóry

Kiedy można spodziewać się wdrożenia "Pocztex mobile"? Na to pytanie spółka nie odpowiedziała. Nie wiadomo też, czy zdecyduje się utrzymać inną aplikację opracowaną w ramach swojej grupy, czyli Envelo, która ma podobne funkcje co zapowiadana nowa apka. Nad jedną i drugą aplikacją czuwa podmiot z grupy – Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. Z tym że aplikacja Envelo od dłuższego czasu nie jest rozwijana.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies