Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska potwierdza: Pocztex mobile to nowa aplikacja spółki. Oto jej logo i funkcjonalność

Spółka nie podaje jednak na razie, kiedy ma zamiar wdrożyć aplikację Pocztex mobile

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl pisałem o nowej aplikacji mobilnej Poczty Polskiej. Wszystko za sprawą zgłoszenia, jakie znalazłem w Biuletynie Urzędu Patentowego. Przeczytacie o tym w tekście "Pocztex mobile" nową apką Poczty Polskiej? Spółka zastrzegła nazwę w Urzędzie Patentowym. Już po publikacji Poczta Polska przekazała nam, że w rejestracji znaku towarowego "Pocztex mobile" nie ma przypadku.

Przeczytajcie także: Poczta Polska pracuje nad nową marką finansową

Spółka zgodnie z zapowiedziami z października 2021 roku pracuje nad apką mobilną na potrzeby klientów i potwierdziła, że będzie ona występować pod nazwą "Pocztex mobile". Zarejestrowany w Urzędzie Patentowym znak przyszłej aplikacji wygląda jak na grafice poniżej.

Poczta doprecyzowała, jakie będą funkcje aplikacji. Ma pozwolić na kompleksową obsługę przesyłek kurierskich, od nadania, przez śledzenie po odbiór paczki w automatach paczkowych (Pocztex AUTOMAT), punktach partnerskich (Pocztex PUNKT) czy w dostawie do drzwi (Pocztex KURIER).

"Pocztex mobile" pozwoli też na zdalne otwarcie skrytki automatu pocztowego lub odebranie przesyłki po zeskanowaniu QR kodu. Klienci za pomocą kodu z apki będą mogli także odebrać zamówienie w punktach partnerskich. – Aplikacja umożliwia śledzenie wszystkich rejestrowanych przesyłek, zarówno kurierskich, jak i paczkowych czy listowych oraz szybkie wyszukiwanie placówek pocztowych, kodów pocztowych oraz punktów partnerskich – przekazała Poczta Polska. Z udostępnionych informacji wynika więc, że aplikacja pod względem funkcji będzie przypominała tę znaną np. z InPostu.

Przeczytajcie także: PZU chce ułatwić wykrywanie nowotworów skóry

Kiedy można spodziewać się wdrożenia "Pocztex mobile"? Na to pytanie spółka nie odpowiedziała. Nie wiadomo też, czy zdecyduje się utrzymać inną aplikację opracowaną w ramach swojej grupy, czyli Envelo, która ma podobne funkcje co zapowiadana nowa apka. Nad jedną i drugą aplikacją czuwa podmiot z grupy – Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. Z tym że aplikacja Envelo od dłuższego czasu nie jest rozwijana.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies