Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
"Pocztex mobile" nową apką Poczty Polskiej? Spółka zastrzegła nazwę w Urzędzie Patentowym

Informację na temat zamiaru udostępnienia klientom zupełnie nowej aplikacji mobilnej Poczta Polska przekazała jesienią ubiegłego roku

W Biuletynie Urzędu Patentowego pojawiła się informacja, że Poczta Polska zastrzegła znak towarowy "Pocztex mobile" (Pocztex to firma kurierska należąca do Poczty Polskiej – red). Nazwa znaku i wykaz towarów oraz usług, które miałyby być nim objęte, wskazują na to, że chodzi o aplikację mobilną. Wśród usług wymienionych w zgłoszeniu znalazły się m.in. dostarczanie paczek, towarów, programy komputerowe itp.

Przeczytajcie także: Największe banki mają ponad 11,3 mln aktywnych "blikowiczów"

Zastrzeżenie tego znaku to pierwszy od miesięcy sygnał, wskazujący na to, że Poczta Polska pracuje nad nową aplikacją mobilną do obsługi przesyłek. Jeszcze w październiku 2021 roku padły zapowiedzi jej powstania. Pisaliśmy o tym w tekście Poczta Polska zapowiada wdrożenie nowej aplikacji. Czy to oznacza koniec marki Envelo?.

Od tego czasu spółka nie informowała jednak o postępach prac, a już na etapie zapowiedzi było więcej niewiadomych niż szczegółów przedsięwzięcia. – Nowy software umożliwi przygotowanie kompleksowej obsługi przesyłek KEP (kurierskich, paczkowych i ekspresowych) począwszy od nadania, po śledzenie jej drogi, kończąc na odbiorze w automatach paczkowych – tak Poczta Polska zapowiadała aplikację.

Przeczytajcie także: PZU chce ułatwić wykrywanie nowotworów skóry

Co więcej, Poczta Polska już ma podobną aplikację, która służy m.in. do śledzenia przesyłek. To Envelo, opracowane przez Pocztę Polską Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. (tej samej spółce zlecono stworzenie nowego narzędzia). Aplikacja była jednak ostatni raz aktualizowana w lutym 2021 roku – tak wynika opisu na jej temat zamieszczonego w Google Play.

Poprosiłem Pocztę Polską o komentarz w tej sprawie, gdy tylko otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten lub napiszę nowy tekst.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies