Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Euronet ponownie obniżył wartość pojedynczej wypłaty z bankomatu. Tysiączłotowy limit okazał się za wysoki

Obecnie z urządzenia z logo Euronet można jednorazowo wybrać maksymalnie 800 zł

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że Euronet obniżył limit wypłat gotówki. Teraz maksymalna kwota, jaką można podjąć z urządzenia tej sieci, to 800 zł. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Euronetu. – Obecnie obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska. Dotyczy to każdej transakcji wykonywanej tradycyjną kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą Blika – pisze instytucja w odpowiedzi na pytanie cashless.pl w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Sieć wpłatomatów w Polsce nadal rośnie

Dalej biuro prasowe Euronetu tłumaczy, że limit został obniżony ze względu na rosnące koszty utrzymania bankomatów, które znacznie przewyższają przychody z lokalnych transakcji bankomatowych. – Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogorszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji – pisze biuro prasowe Euronetu w Polsce.

Jednocześnie spółka podkreśla, że limit nie dotyczy klientów banków, które udostępniają wyższe limity wypłaty dla swoich klientów na podstawie bilateralnych umów danej instytucji z Euronet.

Przeczytajcie także: Przedwakacyjny wzrost liczby bankomatów w Polsce

Przypomnę, że decyzja Euronetu to kolejne tego typu działanie w ostatnich latach. Wcześniej instytucja ograniczyła wartość pojedynczej wypłaty do 1000 zł. Podobnie zresztą zrobiły niektóre konkurencyjne sieci, argumentując, że opłaty od pojedynczych wypłat (wynoszą ok. 1,2-1,3 zł) ponoszone przez banki – wydawców kart, nie pokrywają kosztów funkcjonowania i rozwoju sieci bankomatowych. Nakłada się na to spadające zainteresowanie korzystaniem z wypłat gotówki przez klientów, wśród których rosnącą popularność zdobywają różne formy płatności bezgotówkowych. Niższe limity wypłat mogą wygenerować wyższą liczbę transakcji, a więc i wyższe przychody operatorów bankomatów, które uzależnione są właśnie od liczby a nie wartości wypłat.

AKTUALIZACJA

Największy konkurent Euronetu na polskim rynku, firma ITCARD, czyli właściciel sieci bankomatów Planet Cash, poinformował serwis cashless.pl, że na razie nie zdecydował się na ustalenie limitu pojedynczej wypłaty poniżej 1000 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies