Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przedwakacyjny wzrost liczby bankomatów. W czerwcu na rynku było prawie 21 tys. urządzeń

Do niemal 10,7 tys. wzrosła liczba bankomatów umożliwiających wypłaty przy pomocy Apple Pay i Google Pay. Blik akceptowany był w 19,5 tys. maszyn

Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec II kw. bieżącego roku na polskim rynku funkcjonowało 20888 bankomatów. To o 252 więcej niż na koniec marca tego roku oraz o 176 mniej niż w czerwcu ubiegłego roku. Wzrost sieci bankomatowej to zasługa przede wszystkim Euronetu, ITCARD oraz PKO BP. To instytucje, które tradycyjnie już przed wakacjami instalują bankomaty sezonowe w miejscowościach turystycznych.

Przeczytajcie także: mPay walczy o strefę parkowania w Warszawie

Wymienione wyżej sieci zajmują też trzy pierwsze miejsca w zestawieniu największych operatorów bankomatów. Euronet miał ich w czerwcu 7225, ITCARD – 4209, a PKO BP – 2968. Kolejny na liście bank BPS ma już zdecydowanie mniej urządzeń – 1588. Z listy operatorów bankomatów w Polsce zniknęła natomiast kolejna instytucja, a więc Bank Nowy (dawniej Podkarpacki Bank Spółdzielczy). Niemniej w naszym zestawieniu instytucja jeszcze funkcjonuje, gdyż wycofanie zarządzanych przez nią maszyn nastąpiło formalnie w lipcu.

Przeczytajcie także: ITCARD wprowadzi terminal z systemem Android

Od wielu lat operatorzy bankomatów w Polsce rozwijają swoje sieci również pod kątem technologii zbliżeniowej. Umożliwia ona wypłaty gotówki na przykład przy pomocy takich rozwiązań jak cyfrowe portfele Apple Pay czy Google Pay. W czerwcu czytniki bezstykowe były w 10672 bankomatach. Natomiast Blikiem gotówkę można było wypłacać z 19479 urządzeń.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies