Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartowała nowa platforma inwestycyjna. Portu chwali się niskimi opłatami, a w planach ma uruchomienie rachunków dla dzieci

Dotychczas platforma działała w Czechach i na Słowacji. Od teraz dostępna jest także w Polsce

Na polskim rynku zadebiutowała nowa platforma do inwestowania: Portu. Stoi za nią grupa inwestycyjna Wood & Company, działająca w Europie Środkowej. Uruchomiona w 2018 r. platforma dostarcza usługę robodoradztwa. Firma chwali się, że ma obecnie prawie 150 tys. użytkowników i zarządza ponad 2,2 mld zł. Przed wejściem do Polski działała już na rynkach czeskim i słowackim.

Przeczytajcie także: Finax uruchamia w Polsce oddział

Przedstawiciele Portu deklarują, że inwestowanie na ich platformie ma być proste i dostępne nawet dla klientów bez doświadczenia. Zapewniają, że użytkownicy płacą jedynie za zarządzanie (od 0,6 proc. rocznie) i nie muszą się martwić o dodatkowe opłaty wstępne czy końcowe. Zajestrować się na platformie można online, a minimalna kwota, jakiej potrzeba, by zacząć inwestowanie, to 100 zł. Zgromadzone środki można wypłacić w dowolnym momencie.

Początkujący użytkownicy mogą skorzystać z usługi automatycznego stworzenia portfela dostosowanego do ich potrzeb. Bardziej zaawansowani mogą też sami opracować własną strategię inwestycyjną lub zdecydować się na jedną z przygotowanych strategii tematycznych.

Co ciekawe, w ofercie w najbliższych miesiącach znaleźć się mają również rachunki inwestycyjne dla dzieci, z opłatą w wysokości 0,25 proc. Takie rozwiązanie działa już w Czechach i na Słowacji.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja do inwestowania społecznościowego

Jak zapewniono w komunikacie, inwestycje na portu.pl są globalnie zdywersyfikowane, co minimalizuje ich ryzyko, a użytkownicy nie muszą martwić się o skomplikowane operacje ani śledzić samodzielnie rozwoju rynków. Portfele składają się z funduszy ETF na akcje i obligacje zgodnie z ideą, że rozsądniej jest skupić się na rozwoju rynków jako całości niż na selekcjonowaniu poszczególnych akcji do portfela inwestycyjnego.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies