Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Polsce pojawi się aplikacja do inwestowania społecznościowego. Twórcy Shares pozyskali na rozwój produktu 40 mln dolarów

Zdobyte środki mają być przeznaczone nie tylko na ekspansję, ale też na rozbudowę portfolio produktowego

Twórcy aplikacji Shares pochwalili się zamknięciem kolejnej rundy finansowania – tym razem fintechowi udało się pozyskać 40 mln dolarów. Pieniądze pochodzą od funduszu Velar Ventures, który podwoił swoją inwestycję w startup. Ten ostatni na rozwój pozyskał już łącznie 90 mln dolarów.

Przeczytajcie także: InPost uruchomił 4 tys. paczkomatów w Wielkiej Brytanii

Shares to aplikacja do inwestowania społecznościowego. Platforma służy nie tylko do zawierania transakcji, ale też zdobywania wiedzy i omawiania możliwości inwestycyjnych z innymi użytkownikami, w tym z krewnymi i znajomymi. Apka jest na razie dostępna jedynie w Wielkiej Brytanii. Od czasu debiutu na Wyspach w maju br., Shares zdobyło ponad 150 tys. użytkowników. Firma uściśla, że 66 proc. z nich to osoby poniżej 25 roku życia, a ponad jedną czwartą (26 proc.) stanowią ludzie w wieku od 26 do 41 lat.

Pozyskane środki mają być przeznaczone m.in. na ekspansję. Do końca roku fintech planuje się pojawić na innych europejskich rynkach. W tym celu zatrudnia regionalnych dyrektorów i zespoły w Barcelonie, Berlinie, Sztokholmie, Amsterdamie i Krakowie. Polska została wybrana na centralę Shares w naszym regionie. Już teraz krakowskie biuro zatrudnia ponad 75 pracowników. Firma uruchomiła też listę oczekujących dla chętnych spoza Wielkiej Brytanii. Dzięki niej uzyskają oni dostęp do apki po jej uruchomieniu.

Przeczytajcie także: Blik ma zgodę UOKiK-u na płatności odroczone

Planem na bliższą przyszłość jest również poszerzanie portfolia produktowego. Fintech obecnie analizuje ofertę kryptowalut, która umożliwi użytkownikom transakcje w przestrzeni aktywów cyfrowych za pośrednictwem aplikacji Shares.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies