Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Beesafe usprawni wypłatę odszkodowań. Wykorzysta szybkie przelewy Blik

Wdrożenie zaplanowano na ostatni kwartał tego roku

Insurtech Beesafe zamierza wykorzystać przelewy Blik do szybkich wypłat odszkodowań – dowiedział się serwis cashless.pl. Wdrożenie tego rozwiązania zaplanowano na ostatni kwartał tego roku.

Przeczytajcie także: Kto zarobi na wytycznych likwidacyjnych?

Aby wypłata została zrealizowana w ten sposób, niezbędne będzie spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze szkoda nie może być duża ani skomplikowana. – Do automatycznych wypłat planujemy klasyfikować szkody, w których pojazdy mają nieduże uszkodzenia, stan auta będzie pozwalał na dalsze bezpieczne użytkowanie przez klienta, a odpowiedzialność towarzystwa za zdarzenie nie będzie zakwestionowania – tłumaczy Rafał Mosionek, prezes Beesafe. Limit kwotowy szybkiej wypłaty odszkodowania to 5 tys. zł.

Po drugie, insurtech będzie uwzględniał preferencje klientów. – Każda wypłata będzie poprzedzona zapytaniem klienta, czy wyraża zgodę na szybki przelew, ponieważ wbrew pozorom nie dla każdego taka droga jest oczywistym wyborem – dodaje Rafał Mosionek.

Przeczytajcie także: Skyblu błyskawicznie dostarczy dane o ryzykach pogodowych pod danym adresem

Szybkie przelewy Blik będą kolejnym elementem usprawniającym likwidację szkód w Beesafe. W maju insurtech pochwalił się nawiązaniem współpracy z Tractable, dzięki której będzie mógł wyceniać uszkodzenia w kilka minut na podstawie automatycznej analizy zdjęć pojazdu.

Beesafe to polski insurtech należący do grupy VIG i sprzedający ubezpieczenia Compensy. Szczyci się prostotą procesu zawierania umowy, a w szczególności kalkulatorem, który do przedstawienia oferty potrzebuje jedynie dwóch informacji: numeru rejestracyjnego pojazdu i daty urodzenia właściciela. Obecnie firma sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne, ale w planach ma również dystrybucję innych typów ubezpieczeń, o czym więcej możecie przeczytać w rozmowie z prezesem inusrtechu Rafałem Mosionkiem.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies